Ingersoll Rand przedstawia rewolucyjne technologie sprężonego powietrza i gazu na targach ComVac 2015

  Ingersoll Rand, światowy lider w branży instalacji sprężonego powietrza i gazu, usług serwisowych, elektronarzędzi, urządzeń do zarządzania obsługą i transportem materiałów i cieczy, wprowadza na rynek nowe innowacyjne rozwiązania zwiększające produktywność, niezawodność i wydajność procesów związanych ze sprężonym powietrzem i gazem.

  Poza zaprezentowaniem obecnej linii kompletnych rozwiązań z zakresu sprężarek, części, akcesoriów i usług serwisowych firma Ingersoll Rand w ramach targów ComVac 2015 w HANOWERZE w Niemczech zaprezentowała i jednocześnie wprowadziła na rynek następujące nowe produkty i linie produktowe:

  – Serię RS olejowych sprężarek śrubowych

  – Linię trzech nowych osuszaczy, włączając osuszacz powietrza Ingersoll Rand SFD (Sub-Freezing Air Dryer), osuszacze chłodnicze powietrza serii XL oraz zaawansowany osuszacz regenerowany na gorąco Ingersoll Rand D1800IB – ABV.

  – Sprężarkę odśrodkową TURBO-AIR NX 12000.

  – Portfolio produktów do uzdatniania powietrza TURBO-DRI. 

  „Firma Ingersoll Rand zainwestowała w poszerzanie naszego portfolio, udoskonalając rozwiązania energooszczędne oraz ugruntowując naszą już dowiedzioną niezawodność. Rezultaty tych wysiłków widoczne są na naszych dwóch stoiskach na na targach ComVac, gdzie odwiedzający mogą na własne oczy sprawdzić, jak działa sprężone powietrze, oraz zapoznać się z naszymi instalacjami sprężonego powietrza i gazu zaprojektowanymi do perfekcji”, mówi Manlio Valdés, prezes Ingersoll Rand Compressed Air Systems and Services. „Z niecierpliwością oczekiwaliśmy targów ComVac 2015, ponieważ mamy tak wiele do zaprezentowania naszym klientom – naszą nową ofertę i nowo przejęty dział  sprężarek odśrodkowych”.

  Są to pierwsze publiczne targi odkąd firma Ingersoll Rand nabyła aktywa działu Cameron International Corporation’s Centrifugal Compression w styczniu tego roku – krok prowadzący do poszerzenia oferty w zakresie separacji powietrza, gazu procesowego i wysoko wyspecjalizowanych rynków sprężonego powietrza. Firma Ingersoll Rand prezentuje na targach produkty i usługi serwisowe ze swojego rozbudowanego portfolio na stoiskach C14 i C08 w hali 26.

  Oferta nowych rozwiązań z zakresu instalacji sprężonego powietrza i gazu

  Seria RS rotacyjnych sprężarek śrubowych (RS-Series: 37-160 kW, 50-200 KM) jest nową linią inteligentnych urządzeń oferujących najlepsze na rynku rozwiązania w zakresie sprężonego powietrza o najwyższej sprawności, wydajności i niezawodności. Seria RS obejmuje jedne z najbardziej wydajnych bloków sprężarkowych wyprodukowanych w ciągu ponad 140-letniej historii firmy Ingersoll Rand, zapewniające płynną i cichą pracę. W celu zagwarantowania lepszej kontroli wydajności sprężarki serii RS zostały wyposażone w udoskonalony w ostatnim czasie sterownik Xe-145 umożliwiający zarządzanie systemem sprężonego powietrza zarówno poprzez technologię Bluetooth®, Wi-Fi® lub Ethernet, jak i zdalnie poprzez stronę internetową lub połączenie komórkowe. Dzięki zastosowaniu technologii V-Shield ograniczającej nieszczelności oraz użyciu silników o zmiennej prędkości, sprężarki serii RS mogą zwiększyć swoją sprawność energetyczną nawet do 55% w porównaniu ze standardowymi sprężarkami o stałej prędkości.

  Firma Ingersoll Rand daje klientom wybór. Dwa z trzech dostępnych nowych osuszaczy, wykorzystuje czynnik chłodniczy nowej generacji charakteryzujący się niskim współczynnikiem potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

  Osuszacz powietrza Ingersoll Rand SFD (Sub-Freezing Air Dryer) o ujemnym punkcie rosy umożliwia zastosowanie technologii chłodzenia w różnych zastosowaniach przemysłowych, oferując parametry powietrza zazwyczaj osiągane przy użyciu technologii adsorpcyjnej. Osuszacz SFD oferuje ciśnieniowy punkt rosy w temperaturze poniżej zera oraz stałą jakość powietrza klasy 3 niezależnie od obciążenia, warunków otoczenia i typu sprężarki.

  – Dla wymagających klientów z branży przemysłowej firma, Ingersoll Rand wprowadza chłodnicze osuszacze powietrza serii Ingersoll Rand XL. Osuszacze serii XL gwarantują do 50% mniejszy spadek ciśnienia w porównaniu do standardowych osuszaczy oraz udoskonaloną, kompaktową, modułową budowę ułatwiającą przeprowadzanie prac serwisowych i konserwacyjnych.

  – Rozwiązanie hybrydowe, Ingersoll Rand D1800IB – ABV to zaawansowany system osuszacza regenerowanego na gorąco przeznaczony do osuszania dużych ilości powietrza procesowego i do zastosowań w automatyce. Budowa zespołu chłodzącego eliminuje nagły wzrost punktu rosy, oferując jego niezmienny poziom wynoszący -40°C podczas przełączania kolumn aby zapewnić maksymalnej wydajność i niezawodność procesu.

  Sprężarka odśrodkowa TURBO-AIR NX 12000 to bezolejowa sprężarka odśrodkowa o kompaktowej obudowie i niezwykle trwałej konstrukcji zapewniającej optymalną sprawność i wydajność przy zachowaniu małych wymiarów. TURBO-AIR NX 12000 charakteryzuje się jednymi z najmniejszych kosztów eksploatacji każdej sprężarki, oferując klientom konkurencyjność poprzez osiąganie rzeczywistych oszczędności w całym okresie eksploatacji.

  Portfolio produktów do uzdatniania powietrza TURBO-DRI oferuje pełną gamę modeli osuszaczy chłodniczych i adsorpcyjnych 50 i 60 Hz oraz filtrów zapewniających optymalizację instalacji sprężonego powietrza niezależnie od warunków miejsca montażu i rodzaju instalacji sprężonego powietrza. Osuszacze chłodnicze TURBO-DRI, włączając zarówno te pracujące w trybie cyklicznym, jak i ciągłym, od 500-19 000 scfm, oraz osuszacze adsorpcyjne TURBO-DRI są dostępne w wersjach regenerowanych na zimno, regenerowanych na gorąco, regenerowanych na gorąco z przedmuchem i regenerowanych ciepłem sprężania.

  Fot. Ingersoll Rand