Intermec rozpoczyna współpracę z ecom instruments

  Intermec i ecom instruments, producent rozwiązań mobilnych o konstrukcji samoistnie bezpiecznej (zabezpieczającej przed wybuchem) z 25-letnim doświadczeniem, rozpoczęły partnerską współpracę. Kooperacja ma na celu zaprojektowanie i wyprodukowanie w 2012 roku innowacyjnego i zabezpieczonego przed wybuchem komputera przenośnego. Urządzenie będzie przeznaczone dla klientów poszukujących rozwiązań do zastosowania w niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem) środowiskach pracy.  

  – Współpraca Intermec z ecom potwierdza zaangażowanie w proces tworzenia innowacyjnych produktów celem zaoferowania najlepszych w swojej kategorii, przygotowanych do pracy w trudnych warunkach komputerów przenośnych o wzmocnionej obudowie – powiedział Earl Thompson, wiceprezes grupy zajmującej się rozwiązaniami mobilnymi w firmie Intermec. – Kontynuując prace nad rozwijaniem przez Intermec oferty rozwiązań przeznaczonych do realizacji zadań o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstw, z przyjemnością będziemy współpracować z ecom przy tworzeniu przełomowego produktu. Pomoże on zdefiniować nowy standard rozwiązań dla klientów poszukujących najnowszych technologii zapewniających ochronę przed wybuchem.

  W ramach współpracy wykorzystane zostanie doświadczenie Intermec w produkcji komputerów mobilnych o wzmocnionej obudowie do pracy w trudnych warunkach, oraz firmy ecom w budowie urządzeń przenośnych o konstrukcji samoistnie bezpiecznej – zabezpieczającej przed wybuchem. Wszystko to celem wprowadzenia na rynek wysokiej jakości rozwiązań posiadających certyfikaty dopuszczające zastosowanie w obszarach niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem). Oferowana przez ecom technologia zapewnia uzyskanie wymaganych w różnych częściach świata certyfikatów, pozwalających na użytkowanie urządzeń w środowiskach zagrożonych wybuchem. Poczynając od obowiązujących na całym świecie certyfikatów IECEx czy obowiązujących w Europie certyfikatów ATEX, aż po obowiązujące w Ameryce Północnej pozwolenia NEC wymagane m.in. przez rafinerie, zakłady chemiczne i firmy farmaceutyczne. Intermec i ecom wspólnie postarają się zaspokoić obserwowany na rynku popyt na innowacyjne, mobilne rozwiązania służące do przetwarzania danych, które są w stanie wytrzymać warunki eksploatacji występujące w najbardziej niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem) środowiskach pracy.

  Trudne warunki eksploatacji poszczególnych urządzeń mają wpływ na procesy nabywania rozwiązań technologicznych przeznaczonych dla niebezpiecznych środowisk pracy. Dzieje się tak, gdyż przedsiębiorstwa nie tylko poszukują produktów o wzmocnionej obudowie, przygotowanych do pracy w trudnych warunkach i o konstrukcji samoistnie bezpiecznej – zabezpieczającej przed wybuchem. Firmy są przede wszystkim zainteresowane kompleksowym rozwiązaniem mobilnym, które umożliwi im sprawne działanie w środowiskach, w których realizowane są zadania o znaczeniu krytycznym dla ich działalności – powiedział Rolf Nied, Prezes firmy ecom instruments. – Cieszymy się ze współpracy z Intermec w zakresie rozwoju innowacji technologicznych spełniających wymagania stawiane systemom mobilnym nowej generacji i zapewniających większe możliwości działania pracownikom poruszającym się w obszarach niebezpiecznych, w tym zagrożonych wybuchem.

   

  Obserwujemy duży popyt na wyspecjalizowane komputery przenośne i rozwiązania do komunikacji mobilnej, posiadające certyfikaty pozwalające na ich użytkowanie w niebezpiecznych środowiskach, w których istnieje zagrożenie wybuchem. Doświadczenie ecom instruments w zakresie budowy produktów do zastosowania w środowiskach niebezpiecznych (zagrożonych wybuchem), w połączeniu z zajmującymi wiodącą pozycję na rynku, oferowanymi przez Intermec komputerami przenośnymi o wzmocnionej obudowie do pracy w trudnych warunkach, pozwala na współpracę celem zaproponowania klientom rozwiązań służących do realizacji zadań o krytycznym znaczeniu – stwierdził David Krebs, Wiceprezes firmy VDC Research odpowiedzialny za systemy mobilne i sieci bezprzewodowe (VP Mobile & Wireless).