Nexteer Automotive usprawnia działania organizacyjne w polskich zakładach koncernu

  Rozszerzenie współpracy pomiędzy zakładami w Gliwicach i Tychach, a także optymalne rozmieszczenie zasobów w nawiązaniu do ogłoszonych w lipcu br. nowych inwestycji to cele, których realizację mają ułatwić zmiany struktury organizacyjnej w Nexteer Automotive Poland (NAP). Najważniejsze z nich, to wprowadzenie stanowiska dyrektora zarządzającego Nexteer Automotive Poland, które objął obecny dyrektor tyskiego oddziału i prezes zarządu NAP Rafał Wyszomirski oraz utworzenie kadry bezpośrednio zarządzającej wszystkimi polskimi oddziałami firmy.

  W związku z przyjęciem nowego stanowiska, do głównych kompetencji Rafała Wyszomirskiego należy obecnie zarządzanie jednymi z największych – pod względem zatrudnienia i produkcji – zakładów Nexteer Automotive na świecie, jakimi są placówki w Gliwicach i Tychach. Łącznie polskie fabryki koncernu zatrudniają obecnie 1400 osób, rocznie produkując ok. trzech milionów układów i kolumn kierowniczych dla największych światowych koncernów motoryzacyjnych.

  Wprowadzone w Nexteer Automotive Poland zmiany organizacyjne mają na celu poszerzenie współpracy polskich zakładów, a przez to zwiększenie ich wydajności, szczególnie w kontekście ogłoszonych przez nas w lipcu nowych inwestycji. Dodatkowo ułatwi nam to wymianę umiejętności i kompetencji pomiędzy pracownikami obu fabryk – mówi Rafał Wyszomirski, dyrektor zarządzający Nexteer Automotive Poland.

  W lipcu br. Nexteer Automotive ogłosił, iż na przestrzeni trzech najbliższych lat zainwestuje ponad 200 mln zł w swoje zakłady w Gliwicach i Tychach, aby wesprzeć uruchomienie pięciu nowych projektów. Koncern zwiększa zdolności produkcyjne w Polsce w wyniku zawarcia nowych umów na montaż coraz popularniejszych wśród światowych producentów samochodów elektrycznych układów kierowniczych (EPS).

  Zmiany organizacyjne w Nexteer Automotive Poland objęły również wprowadzenie nowych stanowisk na pozostałych obszarach zarządzania firmą. Dyrektorem ds. personalnych Nexteer Automotive Poland została Ewa Przybylińska-Pietrzyk, która jest obecnie odpowiedzialna za politykę personalną zakładów w Tychach (jak dotychczas) oraz w Gliwicach. Funkcję dyrektora ds. nowych uruchomień pełni Artur Płachta, a na stanowisko dyrektora ds. technicznych Nexteer Automotive Poland został powołany Ryszard Iskra.

  Ponadto w ramach zmian struktury organizacyjnej firmy stworzone zostały także stanowiska: dyrektora ds. wsparcia produkcji, dyrektora ds. jakości oraz dyrektora ds. logistyki Nexteer Automotive Poland. Funkcje te objęli odpowiednio: Wojciech Brzegowy, Paweł Hałota oraz Andrzej Jedowski.