Intermec wprowadza nowe drukarki etykiet

Nowa rodzina drukarek biurkowych Intermec umożliwia intuicyjną, elastyczną i inteligentną obsługę druku etykiet w ilościach nieprzemysłowych. Drukarki opracowano z myślą o branżach: transportowej, kurierskiej, magazynowej, medycznej, produkcyjnej oraz do zastosowań biurowych. Urządzenia zaprezentowano na globalnych targach LogiMAT w Niemczech.

Nowa, przyjazna dla użytkownika rodzina PC Series obejmuje modele: PC23d, PC43d i PC43t. Są one dostępne – odpowiednio – w wersjach: 2- i 4-calowej dla bezpośredniego druku termicznego i 4-calowej dla druku termotransferowego. Ich kompaktowa konstrukcja sprawia, że pasują do pomieszczeń o ograniczonej przestrzeni. Drukarki oferują najlepszą przepustowość w swojej klasie: 8 cali na sekundę.

“Drukarki te, opracowane w efekcie analizy potrzeb klientów, usprawniają codzienne działania” – mówi Chuck Dourlet, wiceprezes Intermec – “Urządzenia te oferują szybki zwrot z inwestycji. Nowe drukarki charakteryzuje prostota ustawień, łatwość obsługi i konserwacji, a modułowa konstrukcja umożliwia przyszłe aktualizacje”.

Modele PC Series wyposażono w uniwersalny interfejs ikon bądź kolorowy wyświetlacz LCD. Funkcje te zapewniają natychmiastowe powiadomienia, co ogranicza potrzebę szkoleń i wsparcia technicznego. Drukarki są łatwe w instalacji i utrzymaniu:  można je obsługiwać jedną ręką, a konfiguracja odbywa się przy użyciu zewnętrznego nośnika USB (nie jest wymagany komputer).

Drukarka PC43d, operująca w technologii bezpośredniego druku termicznego, polecana jest branżom: kurierskiej, sprzedaży detalicznej, jak również do zastosowań biurowych. Jest rekomendowana klientom pragnącym zwiększyć wydajność drukowania np. etykiet wysyłkowych. Łatwość obsługi i samodzielnej konserwacji drukarki pomaga ograniczyć zaangażowanie działu wsparcia technicznego. PC43d to szybka instalacja i dowolność wyboru miejsca pracy – włącznie z opcją montażu na ścianie lub pracy na baterii.

Drukarka termotransferowa PC43t, zaprojektowana z myślą o produkcji i dystrybucji w MSP, oferuje najszybszą produkcję etykiet najbliżej miejsca, w którym są one potrzebne. Urządzenie wykorzystuje największą rolkę (do 300 m) dostępną dla drukarek biurkowych, zmniejszając potrzebę częstych wymian i pomagając tym samym wydłużyć czas pracy.

Model PC23d to intuicyjna, elastyczna i inteligentna drukarka biurkowa dla służby zdrowia. Ta 2-calowa, pracująca w technologii bezpośredniego druku termicznego drukarka jest rekomendowana do zastosowań szpitalnych. To zarazem przystępne cenowo urządzenie dla ochrony zdrowia – m.in. do drukowania opasek na ręce i etykiet, umożliwiających oznaczenie łóżek czy próbek do analizy, a także prowadzenia dokumentacji medycznej i farmaceutycznej. W urządzeniu zastosowano obudowę odporną na środki dezynfekujące. Drukarka ta jest szczególnie polecana tym instytucjom, które dotychczas nie miały doświadczeń z drukowaniem kodów kreskowych, a także tym, które dotychczas korzystały z drukarki laserowej bądź atramentowej.

Akcesoria do drukarek PC Series mogą łatwo instalować sami użytkowników. Drukarki są programowalne, oferując możliwość podłączenia standardowej klawiatury USB, wagi bądź innych urządzeń. Drukarki mają także możliwość modułowego podłączenia dla łatwej migracji do istniejącego otoczenia sieciowego. Złącze USB jest standardowe, a opcjonalnie występuje złącze szeregowe i równoległe, bezpieczne Ethernet lub podwójna karta sieciowa z Bluetooth® i standard 802.11 b/g/n zgodny z CCX.