Nowe sprężarki CompAir L23-L29

CompAir zaprezentował nowy typoszereg sprężarek śrubowych o stałej i zmiennej wydajności rozszerzając dotychczasową ofertę o urządzenia o mocy silnika pomiędzy 22 kW i 30 kW.  

Skonstruowane w odpowiedzi na oczekiwania rynku, nowe sprężarki L23-L29 uzupełniają szeroką paletę urządzeń CompAir.  Dla klienta oznacza to możliwość wyboru sprężarki idealnie dopasowanej do potrzeb, łatwiejszą instalację, mniejsze zużycie energii i dzięki temu znaczną redukcję łącznych kosztów użytkowania.

Mówi Gerd Moosman, manager działu sprężarek olejowych: “Optymalizacja wielkości sprężarki jest jednym z ważniejszych zadań producentów zdających sobie sprawę z kosztów energii. Od 2005 roku przeciętna cena prądu elektrycznego wzrosła o ponad 60%, więc nasi klienci stale szukają sposobów zmniejszenia zużycia energii.* Doskonale zdają sobie oni sprawę, że użytkowanie przewymiarowanej sprężarki oznacza wyższe rachunki za prąd.

“Wsłuchując się w potrzeby rynku stwierdziliśmy, że istnieje poważne zapotrzebowanie na nowe sprężarki o mocy silnika pomiędzy 22 i 30 kW. Klienci oczekiwali jednocześnie dużej wydajności, ekonomicznej pracy i niskich kosztów użytkowania, podobnie jak w przypadku naszego sprawdzonego typoszeregu sprężarek olejowych L o mocy od 2,2 kW do 250 kW.