IRIS M Motion Amplification

Iris M to wyjątkowe, rewolucyjne rozwiązanie, które wykrywa subtelny ruch i wzmacnia go do poziomu widocznego gołym okiem obracając każdy piksel w kamerze w czujnik. Iris M wykonuje miliony pomiarów w ułamku sekundy i robi to bez konieczności fizycznego kontaktu z maszynami.

Najnowsza wersja flagowego produktu RDI Technologies – kamery Iris M pozwala użytkownikowi wyizolować indywidualne częstotliwości w zarejestrowanym, wzmocnionym obrazie ruchu. Kombinacja filtrów może być tak zaaplikowana, aby wyselekcjonować wiele częstotliwości. Filtrowane odbywa się graficznie, poprzez zaznaczenie kolorami wybranych zakresów częstotliwości na widmie.Widmo reprezentuje ruch w zaznaczonym obszarze na obrazie. Wystarczy przeciągnąć kursor reprezentujący zakres odfiltrowanych częstotliwości na widmie i otrzymujemy zaaplikowany filtr na wybranych częstotliwościach.

Obejrzyj nagranie wideo, aby zobaczyć jak zmieniły się możliwości, które rewolucjonizują sposób obserwacji ruchu https://www.youtube.com/channel/UCnG9WhNr7SKLKpy1yKLa_mw/videos?view_as=subscriber

Zestaw IRIS M zawiera:

Kamera o wysokiej szybkości rejestracji
4 obiektywy
Kabel zasilający i transmisyjny USB
Statyw
Wytrzymałą walizkę
Komputer przemysłowy
Tłumiki wibracji
Licencję na oprogramowanie.

Jak działa wzmacnianie ruchów?

Opatentowana technologia RDI mierzy ugięcie, przemieszczenie, ruch i drgania niewidoczne dla ludzkiego oka. Wykorzystując kamerę wideo w połączeniu z oprogramowaniem i algorytmami przetwarzania w celu wydobycia istotnych danych. Technologia ta zamienia każdy piksel w widoku z kamery na czujnik zdolny do pomiaru drgań lub ruchu z dużą dokładnością.

Wyniki pozwalają na wizualizację ruchu. Możemy mierzyć i kwantyfikować dowolne strukturalne zasoby, które kamera może zobaczyć. Motion Amplification to zastrzeżony algorytm przetwarzania wideo, który wykrywa subtelny ruch, a następnie wzmacnia ten ruch do poziomu widocznego gołym okiem, co pozwala na diagnostykę pojedynczej maszyny, jak i całego zespołu.

Dlaczego wizualizacja jest tak ważna?

Wizualizacja jest kluczem do określenia usterek w maszynach i infrastrukturze. Narzędzia do powiększania obrazu oraz wykonywania pomiarów punktowych na maszynach nie zawsze pozwalają w prosty sposób zdiagnozować problem. Czasami samo zobaczenie, co się dzieje, może całkowicie zmienić Twoją perspektywę i pozwolić na bardziej ukierunkowane oraz opłacalne podejście do analizy błędów.

RDI oferuje pierwszy nieinwazyjny oraz prosty sposób wizualizacji pozwalający na zaobserwowanie mikroskopijnych ruchów maszyn.