Jak prać pościel i ręczniki – czy warto prać je razem z ubraniami?

Reklama

Nie ma nic przyjemniejszego niż świeża pościel! Zanim się w nią zanurzysz, upewnij się, że ulubione poszewki pierzesz prawidłowo – szkoda, by szybko się zniszczyły. Dowiedz się, jak prać pościel i ręczniki oraz czy to dobry pomysł, by prać je razem z ubraniami!

Programy prania – na jakie zwrócić uwagę?

Szukając nowej pralki, jednym z elementów, które powinieneś przeanalizować przed zakupem, jest lista dostępnych programów. W dużej mierze wpływają one na łatwość utrzymania ulubionych ubrań w czystości i dobrym stanie. Oprócz wywabiania plam istotne jest bowiem zachowanie tkaniny w dobrej kondycji. Nieodpowiednie dobranie parametrów prania sprawi, że twoje ulubione części garderoby szybko wyblakną lub ulegną przetarciom. Dlatego starannie podejdź do wyboru odpowiedniego programu, nastawiając pralkę.

Nowoczesne pralki, jak na przykład te z oferty marki Beko, oferują szereg zaawansowanych technologii, które ułatwiają dostosowanie parametrów prania do potrzeb i wymagań konkretnych tkanin. Wszystko po to, by ubrania jak najdłużej zachowały swoje właściwości.

Zwróć na przykład uwagę na technologię OptiSense. Chroni ona włókna tkaniny przed zużywaniem – jak zapewnia producent, o 30% niż inne pralki. Co to oznacza w praktyce? Świetnie wyglądające ubrania na co dzień – bez szybkiego efektu sprania lub znoszenia. To rozwiązanie sprawdza się także w przypadku tkanin wymagających szczególnej uwagi, jak jedwab czy wełna.

Wiele innowacyjnych pralek, w tym urządzenia Beko, oferuje łatwe sterowanie ustawieniami pralki dzięki aplikacji mobilnej. To duża wygoda – łatwo zdecydujesz, jak wyprać konkretną partię odzieży. Należy też wspomnieć o programach parowych. Trudno sobie bez nich wyobrazić zaawansowane sprzęty! Czy warto dopłacić za taką pralkę? Zdecydowanie tak! Para wodna pozwala pozbyć się trudnych zabrudzeń, zaschniętych plam, a przede wszystkim – szkodliwych drobnoustrojów, dezynfekując to, co znajduje się w bębnie. Jeśli zależy ci na higienicznie czystym praniu, będzie to dobry wybór!

Jakie programy do prania powinny znaleźć się na liście wartych uwagi? W pralkach Beko zwróć uwagę na opcję Codzienne szybkie. To idealny program, by łatwo odświeżyć lekko zabrudzone ubrania. Nie nadaje się pod żadnym pozorem do ręczników i pościeli. Te wymagają znacznie dłuższych programów i wyższej temperatury. Wszystko po to, by pozbyć się szkodliwych roztoczy, bakterii i alergenów, których nie brakuje na akcesoriach tego typu!

Alergicy powinni zwrócić uwagę na specjalne przeznaczone dla nich programy. Świetnie sprawdzą się tutaj także rozwiązania stworzone dla najmłodszych – jak BabyProtect+.

Jak prać pościel i ręczniki?

Kluczową kwestią przy praniu pościeli i ręczników jest to, by zadbać o to regularnie. Jak często – zależy od pory roku i intensywności korzystania. Dobrze mieć pod ręką kilka kompletów pościeli, by bez przeszkód sięgnąć po zapasowy na czas prania. Przyjmuje się, że pościel dobrze prać co dwa tygodnie, ręczniki kąpielowe – co trzy dni. Ten okres może być dłuższy lub krótszy – zwłaszcza, jeśli zmagasz się z problemami skórnymi lub alergiami.

Wybieraj specjalne programy do prania pościeli i staraj się wówczas, by bęben nie był maksymalnie wypełniony. Korzystaj z programów antyalergicznych i tych z użyciem pary wodnej. Dzięki temu masz pewność, że pościel i ręczniki będą nie tylko zachwycać świeżością, ale przede wszystkim – będą higienicznie czyste!

Czy prać ręczniki i pościel z ubraniami? Unikaj tego rozwiązania – wysoka temperatura lub dłuższy cykl mogą zniszczyć delikatne tkaniny. Lepiej puść wcześniej krótki program, by wyprać ubrania, a następnie – specjalny do pościeli lub antyalergiczny.

Chcesz sprawdzić, jakie programy znajdziesz w świetnie ocenianych modelach czołowych producentów? Przeanalizuj pralki Beko w sklepie MediaMarkt i wybierz opcję dla siebie! Nie ma nic przyjemniejszego niż świeża pościel! Zanim się w nią zanurzysz, upewnij się, że ulubione poszewki pierzesz prawidłowo – szkoda, by szybko się zniszczyły. Dowiedz się, jak prać pościel i ręczniki oraz czy to dobry pomysł, by prać je razem z ubraniami!