Jesteśmy dla Was – więc wato się spotkać

Nasza działalność handlowa, jako jednej z 28 filii światowej sieci Finder, jest dobrze znana. Od 2016 firma Finder Polska Sp. z o.o. działa jako samodzielny podmiot w Polsce. Jednak już od lat dziewięćdziesiątych można było spotkać nasze produkty w dystrybucji większych hurtowni elektrycznych w naszym kraju.

Szkolimy się dla Was

Bezkompromisowa jakość przekaźników oraz ich wszechstronne zastosowanie są doceniane przez klientów, którzy chcą produktów niezawodnych. Jednak nie tylko wysokie wolumeny sprzedaży zbudowały pozycję marki Finder na rynku. Jednym z fundamentów naszej działalności jest współpraca ze specjalistami: inżynierami, automatykami, elektrykami i instalatorami. Nasi pracownicy terenowi są nie tylko doradcami handlowymi, ale też przede wszystkim konsultantami technicznymi, którzy aktywnie mogą brać udział w projekcie już na etapie planowania. Szeroka wiedza naszych inżynierów, ich doświadczenie zawodowe i ciągłe szkolenia wewnętrzne pozwalają na pomoc w rozwiązywaniu problemów wszelakiego rodzaju.

Wiedzę naszych doradców technicznych chcemy przenosić na poziom dystrybucji w hurtowniach. Dzięki naszym stałym odwiedzinom w punktach sprzedaży, uczestnictwu w drzwiach otwartych czy mini-targach mamy stały kontakt z klientem ostatecznym i znamy problemy, które występują w aplikacjach różnego typu.

Dodatkowo służymy pomocą i szkolimy osoby zatrudnione w punktach sprzedażowych – dystrybutorów. Ta wiedza pozwala na fachowe doradztwo i właściwy dobór produktów już na etapie zakupów.

Nowe pokolenie – świeże spojrzenie

Niewątpliwie szkolenia „sił sprzedaży” są bardzo ważnym elementem naszej współpracy z dystrybutorami. Jednak jest też inna dziedzina szkoleń, która przynosi nam ogromną satysfakcję. W ramach projektu Finder for education zawsze bardzo chętnie spotykamy się ze studentami politechnik i uczniami szkół ponadpodstawowych o profilach elektrycznym, automatycznym… Takie spotkania to po pierwsze możliwość przekazania wiedzy przyszłym specjalistom, zapoznanie ich z oferta produktową i częstokroć pokazanie w praktyce tego, o czym mieli okazję usłyszeć podczas wykładów. Po drugie są one dla nas również okazją, żeby poznać świeże pomysły i zupełnie nowe podejście do automatyki, jakie prezentują nowe pokolenia. Tego typu działania nie są zresztą wyłącznie domeną polskiej filii firmy Finder. Spotkania ze studentami, uczniami i klientami prowadzą wszyscy nasi koledzy z rodziny Finder, rozsianej po całym świecie. Wszak polska filia to jeden z 28 dystrybutorów tej włoskiej marki. Takie właśnie spotkania są motorem do wprowadzania nowych produktów na rynek. Inżynierowie z Almese, gdzie usytuowana jest siedziba główna firmy śledzą tendencje na rynku i odpowiadają na potrzeby konsumentów. Doskonałym przykładem takiego wdrożenia jest opracowanie i wypuszczenie na rynek Przekaźnika Programowalnego Logicznie Serii 8A. OPTA jest odpowiedzią na zainteresowanie studentów systemem Arduino i tematyką PLC. Ten mariaż świeżego podejścia do programowania w platformie open source oraz doświadczeń z przemysłu pozwolił stworzyć wszechstronny produkt, który pozwoli szerszej grupie użytkowników zająć się programowaniem używanym w przemyśle.   

Warto się sprawdzić

Dobrym testem dla naszych produktów są konkursy przeprowadzane wśród uczniów i studentów. Taka możliwość sprawdzenia się na szerszym forum daje wielu osobom szansę na poznanie najnowszych urządzeń i rozwiązań, którymi w życiu codziennym posługują się zawodowcy. Dwa z takich konkursów zasługują na szczególną uwagę.

Mistrzostwa Polski Programistów PLC – przeprowadzone we Wrocławiu 3 czerwca 2023, gdzie jednym z elementów zadań było programowanie Przekaźnika serii 8A w Arduino IDE. Podczas tego spotkania inżynierowie z Finder Polska nie tylko oceniali wykonanie zadań, ale też służyli pomocą i wiedzą, która przydatną będzie w pracy zawodowej.

Ciekawym wydarzeniem jest również konferencja naukowa w Gorzycach, połączona z konkursem dla uczniów o tytuł „supertechnika”. Organizowana przez Zespół Szkół im. prof. Józefa Sarny i filię Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach pozwala na spotkanie świata przemysłu i młodzieży szkolnej, która chętnie staje w szranki konkursowe. Współpraca z takimi podmiotami pozwala zdobyć nam wiedzę, która w przyszłości zaowocuje rozwojem produktów w kierunkach oczekiwanych przez narybek, specjalistów – inżynierów.  

Jesteśmy otwarci na spotkanie

Prowadzenie działalności gospodarczej, która ma odpowiadać na ścisłe potrzeby przemysłu to duża odpowiedzialność. Nasze spotkania z klientami, uczniami czy dyspozytorami mają na celu przybliżenie naszych produktów, pokazanie możliwości ich zastosowania i pomoc we wdrażaniu nowych rozwiązań. Z drugiej strony jest to dla nas źródło wiedzy na temat potrzeb rynku. To od użytkowników (lub potencjalnych użytkowników) naszych produktów dowiadujemy się, w jaki sposób moglibyśmy jeszcze bardziej rozwinąć i unowocześnić naszymi produktami ich projekty.

Zawsze jesteśmy chętni do spotkania i współpracy, więc jeśli chcielibyście spotkać się z nami – zapraszamy do kontaktu.