Jezdne pomosty robocze dostosowane do polskich przepisów BHP

Pomosty jezdne to popularne konstrukcje wykorzystywane podczas prac na wysokości w halach produkcyjnych, magazynach czy sklepach wielkopowierzchniowych. Są niezwykle proste w obsłudze, pozwalają na szybkie przemieszczanie, a wykonane w zgodzie z obowiązującymi polskimi przepisami BHP – gwarantują bezpieczeństwo prowadzonych prac.

Większe wymagania w trosce o bezpieczeństwo
Na rynku dostępnych jest wiele modeli aluminiowych pomostów jezdnych, które ułatwiają pracę w magazynach, warsztatach czy zakładach przemysłowych, czyniąc ją bezpieczniejszą i bardziej efektywną. Ich użytkownicy oraz inspektorzy BHP zwracają jednak uwagę, że nie wszystkie oferowane konstrukcje odpowiadają surowym normom bezpieczeństwa. Takie informacje docierały także do przedstawicieli firmy KRAUSE. To zmotywowało konstruktorów producenta do poddania weryfikacji wszystkich oferowanych pomostów jednych, pod kątem bezpieczeństwa właśnie. W skutek tych działań, opracowano nowe systemy zabezpieczeń, które w pełni odpowiadają aktualnym polskim wymaganiom BHP.

Pomosty jezdne – ochrona i komfort
Pomosty jezdne to duża grupa urządzeń, których największą zaletą jest lekka konstrukcja, możliwość łatwego przemieszczania oraz natychmiastowa gotowość do wykorzystania. Gwarantują bezpieczną i komfortową pracę, tworząc samodzielne stanowiska pracy na wysokości. Obsługą pomostu z powodzeniem może zająć się tylko jeden pracownik, który bez konieczności użycia dużej siły dopasuje miejsce jego ustawienia do swoich potrzeb. Firma KRAUSE oferuje dwa rodzaje urządzeń – z wejściem z jednej (ilość stopni do wyboru od 3 do 8) lub dwóch stron (ilość stopni do wyboru od 2×3 do 2×8 stopni), oba wykonane wg normy PN EN 131-7. Zostały wyposażone są w dużą platformę roboczą o wymiarach 600×700 centymetrów wykonaną z ryflowanego aluminium, które zapobiega poślizgnięciu się np. w wilgotnym środowisku. Użytkownika, będącego na platformie, z dwóch lub trzech stron, chronią barierki o wymaganej wysokości 1,1 m, które zostały zintegrowane z listwami na wysokości kolan oraz zespolone z poręczami. Platformę od dołu zabezpiecza także powiększona do wysokości 15 cm listwa przypodłogowa. Cztery samoblokujące się rolki skrętne (Ø 125 mm) nie tylko gwarantują łatwe przemieszczanie, ale – wraz z hamulcem dbają o bezpieczne i komfortowe użytkowanie. Co ważne, wymiary podestów – szerokość od 77 cm w wersji 2×3 stopnie , do 98 cm w przypadku modelu 2×8 stopni, pozwoli korzystać z pomostów nie tylko na dużej przestrzeni, ale i w wąskich przejściach pomiędzy regałami.