Kamasa Tools – Prosta wymiana amortyzatorów

Wymiana przednich amortyzatorów bez posiadania odpowiedniego sprzętu może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Kamasa Tools opracowała nowy zestaw narzędzi K 470 do demontażu praktycznie wszystkich sprężyn kolumn McPherson, który można stosować wraz z elektrycznymi i pneumatycznymi kluczami udarowymi.

Stały wzrost zapotrzebowania na kolumny McPherson wywołał potrzebę stworzenia zestawu K 470. W skład kompletu wchodzą trzy pary chwytaków do sprężyn  śrubowych o wielkości 110, 150 i 195 mm i maksymalnym skoku 300 mm oraz specjalna przejściówka do sprężyn stożkowych. Chwytaki posiadają powiększone krawędzie, aby pewniej obejmowały powierzchnię sprężyny, do której są mocowane. Tego typu rozwiązanie zapobiega wyślizgnięciu się sprężyny w trakcie ściskania i minimalizuje tym samym ryzyko zranienia operatora. Gwintowane elementy narzędzia są wykonane z wyjątkowo wytrzymałego gatunku stali, dzięki czemu wytrzymują pracę pod obciążeniem sięgającym 3,8 tony i drganiami wywołanymi przez elektryczne czy pneumatyczne klucze udarowe. Całość zestawu umieszczono w odpornej na uszkodzenia walizce, która gwarantuje utrzymanie poszczególnych elementów w odpowiednim porządku oraz ułatwia ich transport. Narzędzie nadaje się do ściskania sprężyn śrubowych prostych i stożkowych kolumn McPherson zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

Narzędzia szwedzkiego producenta, zanim trafią do użytkowników, są sprawdzane przez specjalny zespół ds. rozwoju Kamasa Tools w rzeczywistych warunkach użytkowania. Wytwarzane zgodnie z międzynarodowymi normami i przy zapewnieniu ścisłej kontroli jakości, posiadają dożywotnią gwarancję na czas nieokreślony, jako uzupełnienie obowiązującego prawa do reklamacji.

Więcej na www.kamasatools.com