KAN wdraża system do zarządzania magazynem ASTRO WMS

  Firma KAN, producent nowoczesnych systemów instalacyjnych wodnych i grzewczych, wybrała nowy system do zarządzania magazynem – Astro WMS firmy Consafe Logistics.  Głównym celem wdrożenia jest automatyzacja procesu zarządzania magazynem oraz wzrost efektywności procesów logistycznych.

  KAN to spółka zatrudniająca blisko 700 osób, obecna w 23 krajach Europy. W efekcie rozwoju podjęto decyzję o rozbudowie systemu IT odpowiedzialnego za obsługę magazynu o powierzchni 6000 m2.

  – O wyborze Astro WMS zadecydowało jego technologiczne zaawansowanie, bardzo dobra relacja jakości do ceny oraz elastyczność systemu. Dzięki temu istnieje możliwość swobodnego dostosowywania funkcjonalności do zróżnicowanych potrzeb poprzez dodanie odpowiednich modułów rozszerzających funkcjonalność całego systemu. – mówi Artur Rek, Dyrektor ds. Logistyki Grupy KAN.

  Astro WMS wdrażane w KAN wesprze proces przyjęcia towarów do magazynu, kompletacji i dystrybucji. Do wymiernych korzyści oferowanych przez system należą także m.in. sprawna i szybka obsługa zamówień, realizacja większej ilości zleceń przy utrzymaniu tego samego poziomu liczebności pracowników i środków transportu, redukcja pomyłek oraz zmniejszenie poziomu wymaganych zapasów. To wszystko w konsekwencji przekłada się bezpośrednio na wzrost jakości usług i zadowolenie klientów.

  Zwiększenie wydajności możliwe jest przede wszystkim dzięki przetwarzaniu informacji w czasie rzeczywistym. W przedsiębiorstwach dystrybucyjnych i produkcyjnych jest to szczególnie ważne ze względu na dużą ilość informacji i towarów przepływających przez magazyn. Procesy magazynowe traktowane są przez Astro WMS jak zadania, którym nadawane są priorytety w zależności od aktualnej sytuacji w magazynie i terminów realizacji wysyłek. Odpowiednio zestawione zadania optymalizują prace.

  Wprowadzenie do zarządzania powierzchnią magazynową najnowszej wersji 7.6 Astro WMS zapewni wysoką wydajność pracy, gdyż osoby koordynujące wykonywanie poszczególnych zadań będą posiadać dostęp do kompleksowych i aktualnych infomacji o postępie w operacjach magazynowych. Pozwoli to firmie KAN  na elastyczne i sprawne zarządzanie zasobami oraz wyeliminowanie przestojów – zaznacza Grzegorz Kaczmarczyk, Project Manager należący do pięcioosobowego zespołu Consafe Logistics odpowiedzialnego za wdrożenie.

  Astro WMS zostanie zintegrowany z istniejącym już systemem ERP. W projekcie implementacji wykorzystano także rozwiązania firmy Motorola – terminale radiowe serii MC9000, sieć radiową oraz drukarki etykiet Zebra.

  Projekt implementacji zostanie zrealizowany do końca 2011 roku.

  www.consafelogistics.pl