Kierunek: Poznań. Zbliżają się targi ITM INDUSTRY EUROPE

Trwa odliczanie godzin do najważniejszego w tej części Europy spotkania branży przemysłowej. Niemal siedmiuset wystawców szykuje swoje maszyny, roboty i nowoczesne rozwiązania aby z dumą prezentować je na stoiskach podczas targów ITM INDUSTRY EUROPE. To właśnie podziwiane w Poznaniu innowacyjne technologie kreują oblicze polskiego przemysłu. Jaka czeka go przyszłość? W jakim kierunku powinna zmierzać transformacja tej branży? – to część pytań, które pojawią się na 4 scenach konferencyjnych. Debaty toczyć się będą przez cztery targowe dni.

Blisko połowa tegorocznych wystawców targów ITM INDUSTRY EUROPE, które potrwają od 30 maja do 2 czerwca, to światowe koncerny. To liderzy przemysłu metalowego, robotyzacji i nowoczesnych technologii dla tej branży. Pojawią się firmy m.in. z: Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Francji, Holandii, Tajwanu, Turcji, Chin.

Bogata ekspozycja z kluczowych gałęzi przemysłu zlokalizowana będzie w siedmiu pawilonach. Nie zabraknie nowości i światowych premier.

Nauka i biznes na targach ITM INDUSTRY EUROPE

Od kilku lat branża przemysłowa stoi w obliczu wielu wyzwań takich jak choćby zerwane łańcuchy dostaw, problemy z dostępnością surowców, zwiększone koszty energii.

– Tym bardziej doceniamy, zaangażowanie i wysiłek wystawców, którzy prezentując tak spektakularne osiągnięcia technologiczne na swoich stoiskach, kreują wspólnie z nami tę edycję – mówi Anna Lemańska-Kramer.

Intensywny rozwój przemysłu nie byłby możliwy bez wsparcia nauki. Współpraca liderów branży z czołowymi uczelniami i ośrodkami badawczymi ma niewątpliwy wpływ na dynamikę zmian zachodzących w nowoczesnych technologiach.

Współczesne targi  są miejscem styku nauki i biznesu, dlatego wydarzeniu towarzyszą konferencje zainicjowane przez uczelnie i ośrodki badawcze. Jedną  z nich jest  Forum Przemysłu 4.0 organizowane przez Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk oraz Centrum Przemysłu 4.0 Politechniki Śląskiej. Dzięki tej inicjatywie na targach obecni będą przedstawiciele kluczowych technicznych uczelni wyższych w kraju.

Wykorzystanie cyfrowych rozwiązań w optymalizacji produkcji, praktyczne symulacje w cyfrowych bliźniakach fabryk, Uczenie maszynowe i AI w obszarze automatyzacji  – to tylko cześć zagadnień, które poruszą naukowcy podczas Forum.

Targom ITM INDUSTRY EUROPE od dwudziestu lat towarzyszą konferencje organizowane przez Naczelną Organizację Techniczną oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. W tym roku podczas XVI Forum Inżynierskiego zaplanowano wystąpienia skłaniające do dyskusji na temat uwarunkowań twórczości technicznej i możliwości wdrażania jej rezultatów do gospodarki, co jest niezwykle istotne i jest jednym z fundamentów rozwoju nowych technologii na miarę ery cyfrowej.

W obecnych, pełnych wyzwań czasach, liczy się jednak nie tylko implementacja innowacyjnych rozwiązań, ale także dbałość o bezpieczeństwo ich wykorzystania. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na inicjatywę organizatorów Forum jaką jest odnowienie listu intencyjnego dotyczącego Programu Bezpieczne Praktyki i Środowisko.

Ośrodków naukowych nie zabraknie także w ramach ekspozycji targów. Salon NAUKA DLA GOSPODARKI to szczególne miejsce będące efektem współpracy Grupy MTP z uczelniami, instytutami i ośrodkami badawczymi.

W ramach targów ITM INDUSTRY EUROPE już po raz trzeci odbędzie się Kongres Industry Next pod hasłem: Świat przemysłu w czasach transformacji. Ten sektor przechodzi przez dynamiczne zmiany, co wywołuje wiele pytań na temat jego przyszłości, na które odpowiedzi będą szukać eksperci Kongresu.

Goście targowi będą mogli wziąć udział nie tylko w konferencjach i kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych ale także w licznych pokazach zarówno na stoiskach wystawców jak i scenach usytuowanych w 4 pawilonach.

W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będzie można zwiedzić ekspozycję: Targów Logistyki, Magazynowania i Transportu Modernlog, Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting oraz Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle.

Więcej: www.itm-europe.pl

Logistyka 4.0 i magazyny przyszłości

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG co roku odzwierciedlają bieżące trendy rynkowe i skupiają się na prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu logistyki 4.0 i magazynów przyszłości. Wśród wystawców znajdują się zarówno polscy liderzy, jak i znane zagraniczne marki m.in. dostawcy usług logistycznych, przedstawiciele firm z branży e-commerce, producenci systemów informatycznych i technologicznych czy operatorzy magazynów. Obowiązkowym elementem MODERNLOG są pokazy maszyn na żywo – codziennie o każdej pełnej godzinie w strefie In4Log będzie można zobaczyć z bliska prezentację najnowocześniejszych rozwiązań intralogistycznych. Sercem targów jest konferencja Smart Warehouse (31.05-1.06) skupiona na automatyzacji, robotyzacji i cyfryzacji pracy w magazynie. Dyskusje ekspertów będą toczyć się w ramach 4 głównych paneli: #Mechanizacja i automatyzacja procesów magazynowych, #AGV roboty, #Fulfillment – logistyka dla e-commerce i #IoT digitalizacja. Na scenie przedstawiciele m.in. Dachser, Ferag, GXO, Hörmann Logistik, InPost Fulfillment, Jungheinrich, Miebach, PSI, SSI Schäfer, Toyota Material Handling. Konferencja rozpocznie się specjalnym panelem #Human vs robotics, jak zakolegować się z robotem w magazynie z udziałem: Aleksandry Przegalińskiej, Magdaleny Morze, Moniki Dudy, Malwiny Faliszewskiej i Ilony Miziewicz-Groszczyk. Na zakończenie wystąpienie gościa specjalnego – himalaista Adam Bielecki opowie o swoich dwóch ostatnich wyprawach do Peru i Pakistanu. Szczegółowy program oraz rejestracja na konferencję na stronie: www.smartwarehouse.modernlog.pl

Subcontracting łączy biznes

Żyjemy w czasach, w których proces tworzenia wzajemnej sieci kontaktów biznesowych jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących zawodowy sukces.  Taką szansę daje udział w

Targach Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. To wydarzenie, które pozwala powiązać zleceniodawców przemysłowych z podwykonawcami. Atutem targów są prelekcje dla zakupowców (łańcuchy dostaw, procesy zakupowe) w ramach wydarzenia pt.: SUBCONTRACTING – JA TO KUPUJĘ tworzonego przez partnerów: ProcureMe, PROEBIZ, MPM Productivity Management, Quality Concept, SMM Legal. Zwiedzający mogą zapoznać się z ofertą podwykonawców z zakresu obróbki metali, tworzyw sztucznych, elektroniki i firm świadczących usługi dla przemysłu. Organizatorzy zapewnili specjalną platformę internetową służącą do planowania spotkań w ramach międzynarodowej giełdy kooperacyjnej SUBCONTRACTING MEETINGS.

Więcej: https://subcontracting.pl/pl/

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Odbywający się w cyklu dwuletnim Salon Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle to okazja do spotkań z ekspertami, czerpania wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy w sektorze przemysłowym oraz zapoznania się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami z zakresu ochrony i bezpieczeństwa pracy. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem: Bezpieczeństwo przed wszystkim. Ekspozycji towarzyszyć będą dwie konferencje. Pierwszego dnia targów 30.05.2023 r., o godz. 12.00 – zaplanowano konferencję Państwowej Inspekcji Pracy pt. „PROFESJONALA SŁUŻBA BHP FUNDAMENTEM BEZPIECZNYCH WARUNKÓW PRACY. Wyzwania nowoczesnych technologii.” Współorganizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP. Z kolei temat: „Jak udoskonalić procesy produkcji, umiejętności przywódcze liderów i zwiększyć zaangażowanie pracowników, czyli kultura bezpieczeństwa nowym LEAN” przewodzi spotkaniu przygotowanym przez firmę szkoleniową Step2Safety. Odbędzie się 1.06.2023 o godz. 12.30. Salon BHP dopełnia ofertę targów ITM Industry Europe w latach nieparzystych, gdy nie odbywają się kwietniowe Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO.