KLEENTEK – Urządzenie do oczyszczania olejów

  KLEENTEK to japońskie urządzenia do oczyszczania olejów przemysłowych (np. hydraulicznych, sprężarkowych, turbinowych, lotniczych, elektroizolacyjnych itd.) za pomocą nowej technologii. Dzięki nim można wielokrotnie przedłużyć trwałość olejów, a nawet zupełnie wyeliminować ich wymianę.

  Jak powszechnie wiadomo, zanieczyszczenia oleju są najczęstszą przyczyną awarii m.in. urządzeń hydraulicznych. Za pomocą konwencjonalnych sposobów (filtracji, odwirowywania, absorpcyjności magnetycznej) można usunąć określonej wielkości cząsteczki. Filtrów nie można stosować dla niektórych wielkości cząsteczek; odwirowywanie jest efektywne tylko dla cząsteczek o masie właściwej wyższej niż sam olej. Urządzenia KLEENTEK usuwają z oleju nawet cząsteczki o wielkości submikrometrycznej, które nie mogą być wyeliminowane za pomocą metod konwencjonalnych i których wielkość wynosi poniżej 1 µm. Usuwane są tylko cząsteczki nierozpuszczalne w oleju (cząsteczki zanieczyszczeń, produkty starzenia oleju), tak więc wszystkie dodatki (additole) dalej pozostają w oczyszczonej substancji.

  Urządzenia KLEENTEK działają na zasadzie elektrostatycznej, zgodnie z prawem Coulomba. Maszyny, w których olej oczyszczany jest za pomocą urządzeń KLEENTEK, działają niemal bezawaryjnie. Nie wymagają wymiany oleju, oczyszczanie odbywa się bez przerywania pracy (przez podłączenie bezpośrednio do zbiornika), dzięki czemu koszty utrzymania ruchu obniżają się o ponad 50%!!! Wspomniana metoda oczyszczania została wdrożona w Europie niedawno. W Japonii, gdzie powyższa technologia została opracowana, KLEENTEK jest stosowany od końca lat sześćdziesiątych.

  Typ urządzenia dobierany jest do potrzeb klienta – w zależności od rodzaju oleju, jego lepkości i temperatury oraz ilości, od 210 do 48 000 litrów.

  www.kleentek.cz

  ekspert@cyberia.pl