Škoda otwiera nowe centrum szkoleniowe „Lean Center”

    W celu zoptymalizowania procesów produkcyjnych i administracyjnych, producent samochodów Škoda uruchomił nowe centrum szkoleniowe dla swoich pracowników oraz dostawców.

    Škoda zainwestowała ok. 5,3 mln euro w nowy, czteropiętrowy ośrodek szkoleniowy o łącznej powierzchni 5 657 m2. „Lean Center” to miejsce, w którym pracownicy oraz dostawcy otrzymają kompleksową wiedzę z dziedzin produkcji oraz zarządzania. „Lean Production/Management” dążą do tworzenia prostej i wydajnej firmy o ekonomicznych i wysokich jakościowo procesach wytwarzania.

    – Producent do 2018 roku pragnie zwiększyć swoją roczną sprzedaż samochodów do ok. 1,5 mln sztuk, mówi Bohdan Wojnar, członek zarządu Škody ds. zasobów ludzkich. – Aby to osiągnąć, musimy utrzymać wysoki poziom know-how naszego zespołu. „Lean Center” pozwoli na lepsze wykorzystanie efektu synergii podczas szkolenia pracowników, przy jednoczesnym doskonaleniu procesów i procedur z wykorzystaniem w przyszłości. Ośrodek ten jest kolejnym krokiem wdrażania strategii wzrostu 2018, dodaje Wojnar.

    Mieszczące się w Mladá Boleslav „Lean Center” to największy tego typu obiekt Škody w Czechach. Wszystkie sale szkoleniowe, w tym także te, w których odbywać się będą ćwiczenia z zakresu montażu i budowy karoserii, rozmieszczone zostały na czterech piętrach, w budynku o łącznej powierzchni 5 657 m2. Zarówno teoretyczne, jak i praktyczne zajęcia prowadzone będą przez certyfikowanych szkoleniowców z Grupy Volkswagena. Škoda dysponuje obecnie 25 centrami szkoleniowymi na całym świecie.