Kolejna inwestycja P&G w Polsce

  Koncern Procter & Gamble otworzył w Warszawie Europejskie Centrum Planowania i Logistyki.

  Odpowiada za kompleksowe zarządzanie łańcuchem dostaw w 100 krajach, od planowania surowców, po dostarczenie gotowego produktu do odbiorcy. Dzięki temu, produkty będą mogły szybciej i sprawniej trafiać do detalistów, a finalnie do konsumentów – informuje zarząd.

  – Warszawa była optymalną lokalizacją dla nowego centrum, ze względu na nasze wcześniejsze inwestycje w Polsce, bliskość do pozostałych rynków, sprzyjający klimat inwestycyjny stworzony przez polskie władze oraz dostęp do dobrze wykształconych i utalentowanych pracowników – podkreślił podczas uroczystości otwarcia Yannis Skoufalos, Global Product Supply Officer P&G.

  W centrum znajdzie zatrudnienie 500 osób. Już ruszyła rekrutacja pracowników. P&G szuka m.in. absolwentów uczelni technicznych oraz specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem.

  Europejskie Centrum Planowania i Logistyki P&G jest kolejnym z kilku inwestycji, które koncern zapoczątkował 20 lat temu budując zakład produkcyjny Pampers na warszawskim Targówku. Dziś w Polsce działają cztery jego zakłady, skąd wyroby są eksportowane do ponad 100 krajów oraz Biuro Główne, w skład którego wchodzą biura i centrum usług biznesowych.

  Łącznie P&G zatrudnia w Polsce ponad 3500 osób.