Kolejny punkt na mapie STILL

    Sieć handlowo-serwisowa jednego z czołowych producentów wózków widłowych dociera nad polskie morze. Od pierwszego marca rusza w Gdańsku następny oddział firmy STILL Polska.

    Nowo otwarty obiekt na Pomorzu jest już czwartą placówką firmy STILL w Polsce. Oddział pełnić będzie przede wszystkim funkcję handlową i serwisową, docelowo znajdzie się tam także dział wynajmu wózków widłowych. Tym samym przejmie on główne obowiązki serwisowe na tym obszarze, które do tej pory pełniła firma Techtrans. Zatrudnienie w nowej placówce znajdą przede wszystkim pracownicy biurowi i serwisowi.

    Oddział Gdańsk STILL Polska zlokalizowany jest w pobliżu ważnych szlaków komunikacyjnych – w sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta. Na 650 m2 znajdzie się m.in. magazyn wynajmu pojazdów używanych i zaplecze z częściami zamiennymi. Oddany do użytku, nowoczesny magazyn jest w stanie pomieścić ponad 100 wózków widłowych, które mogą być dostępne w każdej chwili dla decydujących się na wynajem Klientów. Zwiększy to transparentność transakcji i pozwoli naocznie stwierdzić stan techniczny maszyny – często są to pojazdy nowe lub profesjonalnie wyremontowane. Główną zaletą nowo powstałego obiektu będzie przede wszystkim obecność serwisu w regionie, co pozwoli skrócić czas reakcji pracowników technicznych i pozwoli zapewnić pełną dyspozycyjność floty w magazynie.

    – Choć na Pomorzu funkcjonujemy już od dawna, nowy oddział ma zwiększyć atrakcyjność naszej oferty. Północ Polski jest dla nas ważnym obszarem ze względu na obecność wysoce wyspecjalizowanych branż np. przetwórstwa rybnego oraz działanie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Systematyczne poszerzanie sieci handlowo-serwisowej jest dla nas bardzo istotne, bowiem pozwala jeszcze skuteczniej i szybciej odpowiadać na oczekiwania Klientów i partnerów handlowych – mówi Borys Wochna, prezes firmy STILL Polska.

    Otwarcie placówki w Gdańsku jest kolejnym etapem rozwoju struktury firmy w Polsce. Pozostałe ośrodki serwisowe zlokalizowane są w Warszawie i w Poznaniu – a od października ubiegłego roku także w Będzinie koło Katowic. Obecna od 17 lat na polskim rynku firma nie wyklucza kolejnych inwestycji w przyszłości.