Konkurs vector award 2014 – aplikacje z użyciem systemów prowadników przewodów

    Jeszcze do 15 lutego 2014 roku firmy mogą zgłaszać swoje uczestnictwo w „vector award“, konkursie, w którym nagradzane są aplikacje z zastosowaniem systemów zasilania. Bez względu na to, czy w aplikacji zastosowano ogromne czy maleńkie prowadniki przewodów – każdy może zgłosić swoje uczestnictwo online, przedstawiając jury swoją konstrukcję w postaci krótkiego opisu oraz zdjęć i filmów. Na zwycięzców czeka nagroda pieniężna w wysokości do 5.000 euro. Oficjalna uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na targach Hannover w kwietniu 2014 roku.

    Co dwa lata kreatywne aplikacje do rozwiązań z użyciem systemów zasilania są wyróżniane nagrodą „vector award“. Oficjalne rozpoczęcie nadsyłania zgłoszeń rozpoczęło się na targach Motek 2013. Jury, złożone z ekspertów reprezentujących środowisko naukowe i zrzeszenia branżowe, ocenia nadsyłane aplikacje i wybiera zwycięzców spośród wszystkich uczestników. „vector award to bardzo ważna część naszych prac rozwojowych” – informuje Harald Nehring, prokurent d/s systemów prowadników przewodów w firmie igus GmbH. „Pragniemy w ten sposób wspierać innowacyjność i nowe możliwości zastosowań systemów zasilania.“ Zachęcamy do udziału każdego, kto ma odwagę stworzyć nowe aplikacje z systemami zasilania, bez względu na branżę.

    Więcej informacji o konkursie, w tym również o warunkach uczestnictwa i dotychczasowych zwycięzcach, znajduje się pod adresem www.vector-award.com/polski. Od robota do załadunku i rozładunku pras, poprzez urządzenie do przetwarzania osadu pochodzącego z pogłębiania szlaków morskich, w którym zastosowano największy prowadnik przewodów z tworzysz sztucznych firmy igus, E4.350, po aplikację w przemyśle obróbki drewna z zastosowaniem twisterband firmy igus, który realizuje łączny obrót rzędu 1440 stopni. Ponadto na stronie znajdują się również liczne przykłady interesujących i pomysłowych zgłoszeń konkursowych, sięgających czasów pierwszej edycji konkursu w roku 2008. Spektrum nadesłanych zgłoszeń rozciąga się od urządzeń treningowych w fizjoterapii po mobilne wyrzutnie rakiet kosmicznych. Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie można przesyłać do 15 lutego 2014 roku.