Libet zakończył wdrożenie IFS Applications

    Libet, producent kostki brukowej premium, wdrożył kompleksowy system klasy ERP – IFS Applications. Wdrożenie, które objęło wszystkie zakłady produkcyjne oraz centralę spółki, pozwoliło na usprawnienie strategicznych procesów biznesowych w takich obszarach, jak produkcja, remonty, HR, zakupy, sprzedaż, dystrybucja, finanse i CRM.

    Wdrożone rozwiązanie firmy IFS umożliwia integrację wszystkich obszarów działalności na każdym poziomie  organizacyjnym, zapewniając optymalizację wszystkich procesów biznesowych. IFS Applications wspomaga efektywne zarządzanie kosztami oraz szybkie pozyskiwanie informacji dotyczących wszystkich obszarów działalności firmy, przyśpieszając procesy decyzyjne. System usprawnia procesy zakupowe i planowanie kosztów, a ponadto daje możliwość raportowania oraz tworzenia precyzyjnych analiz, co było nieosiągalne w poprzednim, wykorzystywanym w firmie systemie. IFS Applications ułatwia m.in. szczegółowe analizy dotyczące produkcji i pozwala na bardziej precyzyjne zestawienie kosztów poszczególnych etapów produkcji (np. zużycia surowców).

    System ERP to kolejny krok w realizacji strategii firmy Libet, mającej na celu umacnianie pozycji lidera w segmencie premium i dalszy rozwój technologiczny naszych zakładów. Libet to organizacja o złożonej strukturze działalności, posiadająca zakłady produkcyjne w całej Polsce. Wykorzystanie systemu IFS Applications na wszystkich szczeblach organizacyjnych to ważny etap w rozwoju firmy, który pozwoli na uzyskanie wymiernych efektów w postaci usprawnienia procesów biznesowych i tym samym podniesienia konkurencyjności firmy Libet na rynku producentów kostki brukowej. Jest to kolejne wdrożenie usprawniające działanie firmy, po ubiegłorocznym wprowadzeniu nowoczesnego, telefonicznego systemu obsługi klientów IVR – powiedział Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet.

    Wdrożone rozwiązanie firmy IFS, wyposażone w intuicyjny, łatwy do dostosowania do indywidualnych potrzeb interfejs użytkownika, zapewnia prostą integrację z systemami automatyki produkcyjnej oraz daje możliwość przyszłej rozbudowy systemu wraz z rosnącymi potrzebami firmy.

    Wdrożyliśmy najnowocześniejsze na rynku rozwiązanie. IFS Applications umożliwi nam wprowadzenie nowych, bardziej efektywnych praktyk w zarządzaniu firmą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się zakończyć ten projekt tak szybko. W ciągu siedmiu miesięcy wdrożyliśmy system ERP we wszystkich podmiotach firmy, co przy tego typu projektach jest bardzo krótkim terminem. System już działa i widzimy pierwsze jego efekty – prosty i niezwykle szybki dostęp online do wszystkich informacji i większości dokumentów firmowych. Docelowo chcemy, by system ułatwił nam strategiczne procesy, takie jak planowanie, kontrola i analiza – powiedział Daniel Głogowski, Główny Planista Libet.