Schneider Electric i KROHNE ogłaszają zawiązanie partnerstwa

  Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, oraz KROHNE, wiodący światowy producent i dostawca rozwiązań z zakresu instrumentacji procesów przemysłowych, ogłosiły rozpoczęcie współpracy mającej na celu dostarczenie klientom całościowego rozwiązania łączącego architekturę do automatyzacji procesów PlantStruxure Schneider Electric z produktami z dziedziny instrumentacji oferowanymi przez KROHNE. Otwarta architektura systemów Schneider Electric i spersonalizowana oferta rozwiązań z zakresu instrumentacji firmy KROHNE gwarantują łatwość integracji elementów nowego kompletnego rozwiązania, które umożliwi klientom osiągnięcie wyższego poziomu wydajności energetycznej i produktywności, a także optymalizację procesów.

  Budujemy nasze partnerstwo na wspólnych dla nas wartościach jakimi są poszukiwanie prostych rozwiązań, innowacyjność oraz kierowanie się głosem Klienta podczas opracowywania produktów. Jestem przekonany, że połączenie globalnych doświadczeń i specjalistycznej wiedzy Schneider Electric w zakresie zarządzania energią i automatyzacji procesów z doświadczeniami KROHNE jako światowej klasy eksperta w dziedzinie inżynierii zarówno standardowych jak i spersonalizowanych rozwiązań z zakresu instrumentacji, okaże się idealną kombinacją dla naszych klientów – powiedział Cyril Perducat, dyrektor ds. technicznych w Schneider Electric Industry Business.

  David Orgaz, wicedyrektor działu systemów automatyzacji procesów w Schneider Electric dodaje: – Połączenie wiodących w swojej klasie rozwiązań na polu instrumentacji oferowanych przez KROHNE z PlantStruxure Schneider Electric z pewnością wytworzy świetną synergię, a także przyniesie istotne korzyści klientom. Wiemy, że klienci potrzebują rozwiązań, aby stawić czoła nowym wyzwaniom na polu zarządzania procesami i energią – nasza połączona oferta jest odpowiedzią na te potrzeby.

  Michael Dubbick, jeden z dyrektorów generalnych KROHNE Group dodaje: – Umowa o współpracy ze Schneider Electric oznacza zawiązanie partnerstwa o światowym zasięgu i strategicznym znaczeniu dla KROHNE. W przeszłości współpracowaliśmy już przy realizacji kilku dużych projektów. W oparciu o te doświadczenia, jesteśmy głęboko przekonani, że wiedza i umiejętności, którymi dysponują nasze globalne firmy, w połączeniu z systemem automatyzacji obiektów i zarządzania energią PlantStruxure Schneider Electric, doprowadzą do osiągnięcia wspólnego sukcesu. Partnerstwo stanowi realizację strategii firmy dążącej do osiągnięcia zrównoważonego wzrostu dzięki długoterminowej współpracy z partnerami biznesowymi.

  Stephan Neuburger, jeden z dyrektorów generalnych KROHNE Group mówi: – Klienci Schneider Electric będą mogli skorzystać z pomocy naszego wysoko wykwalifikowanego personelu zajmującego się sprzedażą i serwisem. Z niecierpliwością czekamy na możliwość zastosowania naszych umiejętności inżynieryjnych i wiedzy z zakresu wdrożeń, w projektach adresowanych do różnych sektorów jak np. górnictwo naftowe i gazowe, systemy kanalizacyjne, przemysł spożywczy, a także w górnictwie minerałów i metali. KROHNE wykazało się już swoją specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami na tych wertykalnych rynkach, zapewniając nie tylko standardowe wdrożenia, lecz również innowacyjne, spersonalizowane rozwiązanie instrumentacyjne.

  Architektura automatyzacji procesów PlantStruxure firmy Schneider Electric pomaga klientom w osiągnięciu celów związanych ze zwiększeniem produktywności i wydajności energetycznej, kreując spójne środowisko pomiarowe sprawdzające zużycie energii, zbierające dane na temat procesów, wykorzystania zasobów, a także wydajności maszyn i urządzeń. Zadania te mogą być skutecznie realizowane dzięki dostarczanym przez KROHNE zintegrowanym urządzeniom służącym do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia i temperatury, a także analizy danych, zapewniając dostęp do informacji o kluczowym znaczeniu przy monitorowaniu i optymalizacji pracy obiektów przetwarzających materiały ciekłe, gazowe lub stałe.