Łódzka Strefa przyciąga inwestorów

  Przedstawiciele kolejnych czterech inwestorów odebrali zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzięki nowym przedsięwzięciom powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy.   

  W podstrefie Radomsko rozpocznie działalność holenderska spółka HSV Polska Sp. z o.o. zajmująca się produkcją kształtek styropianowych. Holendrzy nabyli w podstrefie blisko 5 ha i na tym terenie wybudują fabrykę opakowań oraz izolacji styropianowych. Produkcja trafi m.in. do zlokalizowanej w Radomsku fabryki Indesit. Inwestycja o wartości 15 mln zł zostanie zrealizowana do końca 2012 roku. Nowa fabryka zatrudni 30 osób.

  Kolejnym inwestorem zagranicznym w ŁSSE jest ABB Sp. z o.o., która realizuje w Strefie swój trzeci już projekt. W podstrefie Aleksandrów Łódzki koncern wybuduje nowoczesny zakład, w którym powstawać będą podzespoły do farm wiatrowych. Spółka posiada już dwa zezwolenia na działalność w ŁSSE. Tym razem nakłady inwestycyjne ABB do końca 2012 r. wyniosą co najmniej 16 mln zł, a zatrudnienie to 12 nowych miejsc pracy.

  Łódzka Strefa wydała również zezwolenia dwóm polskim firmom. Trasko Konstrukcje Sp. z o.o. w podstrefie Ostrzeszów w województwie wielkopolskim planuje wybudować fabrykę konstrukcji stalowych i aluminiowych. Jest to drugie zezwolenie Trasko na działalność w ŁSSE. Inwestor zadeklarował nakłady o wartości 18 mln zł i utworzenie 75 nowych miejsc pracy do końca 2013 roku.

  Również znany producent płytek ceramicznych Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o. zdecydował się ponownie zainwestować w ŁSSE. Na terenie podstrefy Ozorków spółka prowadzi już działalność na podstawie zezwolenia z 1999 r. Nowa inwestycja będzie polegała na uruchomieniu linii produkcji płytek ceramicznych nowej generacji – polerowanych i szlifowanych. Firma zamierza zainwestować co najmniej 10 mln zł i zatrudnić 9 nowych pracowników.

  Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna obejmuje obszar 1162 ha położonych w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. W 41 podstrefach działa ponad 100 firm, które łącznie zatrudniają około 18 tysięcy osób. 

  Autor: PAIiIZ