Marka Tork otrzymała tytuł Jakość Roku 2011

    Kapituła konkursu, przy wsparciu Patrona merytorycznego – Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji – wyłoniła laureatów edycji 2011.

    Już po raz szósty konkurs Jakość Roku wyłoniła liderów spośród polskich przedsiębiorstw, którym prześwieca jasno określony cel – najwyższa jakość pracy, produkcji i zarządzania. Nad właściwą i trafną oceną przedsiębiorstw czuwa patron merytoryczny programu – Polskie Centrum Badań i Certyfikacji z Warszawy. To właśnie eksperci ds. jakości, od lat pracujący w tej organizacji, oceniają zgłaszających się uczestników. Do zakończonej właśnie edycji przystąpiło blisko 250 polskich podmiotów gospodarczych. Część z nich pozytywnie przeszła konkursową weryfikację. Podstawowym kryterium wyboru laureatów konkursu jest podejście przedsiębiorstw do kwestii zarządzania jakością, a także uwzględnienie wysokich standardów w misji przedsiębiorstwa.

    Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie pracowników firmy w utrzymanie jakości na stałym poziomie, jak i nieustanne dążenie do optymalizacji pracy. SCA Hygiene Products, właściciel marki Tork od lat skupia się na wysokich standardach produktów oraz polityce proekologicznej. Misją społeczną firmy jest aktywne propagowanie higieny mycia rąk. Tork zapewnia także bezpieczne dla zdrowia rozwiązania sanitarne mające szerokie zastosowanie w miejscach publicznych, w tym kompleksową opiekę na wielu płaszczyznach w branży HoReCa. Solidne i profesjonalne urządzenia marki Tork to doskonałe rozwiązanie dla sektorów przemysłowych, w których priorytetem jest jakość i wygoda użytkowania.

    Organizatorzy konkursu docenili klarowność stosowanych procedur, realizację przyjętej polityki jakości, jak i pozytywny odbiór firmy przez klientów i pracowników.

    Czym jest jakość? Jak ją definiować? To dylemat, przed którym stoimy od bardzo dawna. Już starożytni rozważali pojęcie jakości. Platon, uważany za twórcę i wyraziciela pierwszych projakościowych idei, określał jakość jako pewien stopień doskonałości. I choć od tamtej pory upłynęły tysiąclecia, to ta teza nie straciła nic ze swojej aktualności! Dzisiaj nadal próbujemy do tej doskonałości dążyć. Konkurs Jakość Roku promuje dążenie do doskonałości, której – co prawda jak powiedział pewien chiński filozof – osiągnąć się nie da ale trzeba i należy do niej zmierzać. Takie podejście do biznesu i konsumentów daje przewagę konkurencyjną –  powiedział Marcin Kałużny, organizator konkursu.