Mazak prezentuje nową maszynę laserową do cięcia rur o małej średnicy

Nowa maszyna firmy Yamazaki Mazak do cięcia rur: FT-150 FIBER, wycinarka laserowa zaprojektowana specjalnie do szybkiego cięcia rur o małej średnicy. Prezentowana po raz pierwszy w Europie na Tube 2022, hala 5, stoisko C17.

Yamazaki Mazak prezentuje nową wycinarkę laserową, zaprojektowaną specjalnie do szybkiego cięcia rur o małej średnicy na TUBE 2022 w hali 5, na stoisku C17.

FT-150 FIBER jest dostępna w czterech różnych opcjach, każda z 3.0 kW rezonatorem, który może być dopracowany w zależności od długości detalu, który jest obrabiany, od 6,500 mm aż do 8,000 mm.

Maszyna, prezentowana po raz pierwszy w Europie na Tube 2022, jest zdolna do cięcia okrągłych, kwadratowych i prostokątnych rur o średnicach do 152.4mm, o które są powszechnie używane w konstrukcjach, meblach i przemyśle architektonicznym, jak również w ramach karoserii pojazdów. Maszyna może ciąć szeroką gamę materiałów, włączając w to miękką stal, stal nierdzewną, miedź, mosiądz i aluminium.

FT-150 FIBER jest zaprojektowana by uzyskać maksymalną produktywność i wykonywać wiele procesów, włączając w to cięcie, wiercenie, gwintowanie oraz wiercenie termiczne. To redukuje czas obróbki rur i sprawia, że procesy takie jak wykrawanie, gratowanie i gwintowanie otworów nie są potrzebne.

FT-150 FIBER posiada też wachlarz funkcji, by wykonywać dokładne cięcie wysokiej jakości. Są to między innymi wsporniki do długich materiałów, które zapobiegają zwisaniu podczas wycinania, przechylną głowicę lasera, która umożliwia wysoce dokładne cięcie ukośne oraz wewnętrzną osłonę przeciwodpryskową, zapobiegającą wypalaniu wewnętrznej powierzchni detalu. Istnieją także opcje obrotowego narzędziowego wrzeciona do gwintowania otworów i wiercenia termicznego.

FT-150 FIBER jest też wyposażona w wachlarz automatycznych funkcji, w tym auto-profiler calibration i czyszczenie dyszy, by jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

Bezpieczeństwo operatora było dla nas priorytetem podczas projektowania FT-150 FIBER, która zawiera całkowicie zamykaną pokrywę, która zakrywa obszar cięcia i wewnętrzną przestrzeń załadunku i rozładunku.

Jak mówi Pan Gaetano Lo Guzzo, Dyrektor Laser Business Europe: „Nowa FT-150 FIBER jeszcze bardziej zwiększa nasze możliwości cięcia laserem światłowodowym z maszyną specjalnie zaprojektowaną do szybkiego i precyzyjnego cięcia rur o małej średnicy. Wyjątkowa produktywność, zapewniona dzięki kombinacji rezonatora światłowodowego, ultraszybkim posuwom, możliwości obróbki wielu różnych procesów i automatyzacja programu ładującego, sprawia że FT-150 FIBER jest idealna dla producentów masowych, którzy chcą zwiększyć swoje możliwości obróbki laserowej”.


Yamazaki Mazak