Megadyne Oleostatic Gold: Nowa generacja pasów klinowych w podwójnej osłonie tkaninowej

Oleostatic Gold to nowa seria produkowanych przez Megadyne pasów klinowych o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i eksploatacyjnych w podwójnej osłonie tkaninowej. Pasy przeznaczone do najbardziej zróżnicowanych zastosowań przemysłowych, przystosowanych do pracy w agresywnych środowiskach.

Pasy Olestatic Gold wyposażone są w kordy poliestrowe o dużej wytrzymałości i niewielkim wydłużeniu, zabudowane w warstwach adhezyjnych w celu zwiększenia wytrzymałości i stabilności działania. Każdy kord poddawany jest innowacyjnej obróbce powierzchniowej zapewniającej lepsze parametry eksploatacyjne i zmniejszającej wymagania konserwacyjne, a w rezultacie dającej znaczne oszczędności. Pasy Oleostatic Gold przystosowane są również do szerokiego zakresu obciążeń i prędkości (parametry znamionowe to prędkość od 1000 do 8000 obr/min oraz moc przenoszona od 1 do 400 kW) oraz charakteryzują się poprawiona elastycznością umożliwiającą łatwiejsze zginanie pasa na kołach pasowych przy mniejszych naprężeniach na okładzinie tkaninowej, zapewniając tym samym płynniejszy ruch napędu.

Nowe pasy Oleostatic Gold są bardziej niezawodne dzięki podwyższonej nawet o 30% zdolności przenoszenia mocy w porównaniu ze standardowymi pasami Oleostatic. Są one dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i przekrojów (klasyczne Z, A, B, C oraz wąskie SPZ, SPA, SPB, SPC), umożliwiając spełnienie każdych wymagań przenoszenia mocy lub szybkie i łatwe usprawnienie istniejących konstrukcji. Pasy te zapewniają eksploatację bez drgań i przy niskiej emisji hałasu. Wykonane są z bezhalogenowej mieszanki zgodnie z wymaganiami normy ISO 1813.