Michelin inwestuje 100 mln euro w Olsztynie

    W latach 2014-2018 Grupa Michelin zainwestuje ok. 100 milionów euro (ponad 413 milionów złotych) w rozwój i modernizację Zakładu Opon Rolniczych fabryki opon w Olsztynie.

    Inwestycja o wartości ok. 100 mln euro (ponad 413 mln zł pozwoli zwiększyć produkcję Zakładu Opon Rolniczych olsztyńskiej fabryki Michelin poprzez budowę nowych hal produkcyjnych, montaż nowoczesnych maszyn służących między innymi automatyzacji i modernizacji procesu wulkanizacji i kontroli jakości.

    Inwestycja przyczyni się do rozwoju fabryki i wzrostu zatrudnienia i wpłynie na rozwój gospodarczy Warmii i Mazur m.in. poprzez zatrudnienie kolejnych firm podwykonawczych z regionu.

    Olsztyńska fabryka opon Michelin zatrudnia ponad 4 tys. osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Z fabryką współpracuje też ok. 400 firm podwykonawczych. Od 1995 r., czyli od początku obecności w Polsce, do roku 2013 firma Michelin zainwestowała w Olsztynie ok. 500 mln euro. Dzięki tym inwestycjom olsztyńska fabryka Michelin stała się jedną z najnowocześniejszych fabryk opon na świecie. W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy.

    W inauguracji inwestycji udział wzięli m.in.: wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, Ambasador Republiki Francuskiej w Polsce Pierre Buhler, prezes Michelin Polska John Young, dyrektor linii produktowej opon rolniczych Grupy Michelin Emmanuel Ladent, dyrektor fabryki Michelin w Olsztynie Jarosław Michalak, przedstawiciele władz samorządowych, Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.