Miliony na rozwój. Promostal inwestuje i zatrudnia

  Dwie nowe hale produkcyjne – malarnia i wydział konstrukcji ciężkich- to najnowsze inwestycje Promostalu z Czarnej Białostockiej. Dzięki rozbudowie infrastruktury spółka zwiększyła moce produkcyjne i zatrudniła nowych pracowników.

  Promostal zainwestował w rozwój w sumie ok. 8 mln zł i uzyskał łącznie 7 tys. m. kw. powierzchni pod dachem. Dwie hale – malarnia i wydział konstrukcji ciężkich – o łącznej kubaturze blisko 40 tys. m. sześciennych  zostały oddane do użytku  w sierpniu. Przedsięwzięcie spółka zrealizowała własnymi siłami, pod nadzorem własnych kadr, co znacznie ograniczyło  jego koszty.

  – Dzięki inwestycji nie musimy już dzierżawić malarni – mówi Marek Supruniuk, kierownik projektu Promostalu. – W efekcie ograniczyliśmy koszty i zyskaliśmy profesjonalne powierzchnie do malowania. Inwestycja pozwoliła na usprawnienie procesu produkcyjnego i skupienie go w jednym ciągu. Znacznie poprawiły się warunki pracy malarzy.

  Zyskało też środowisko, bo cały proces – czyszczenie elementów i ich malowanie – odbywa się pod dachem, zgodnie z wszelkimi normami ochrony środowiska i pod nadzorem automatyki.  

  Z kolei wydział konstrukcji ciężkich to hala, w której zamontowano dwie potężne suwnice o udźwigu po 20 ton każda. Tu wytwarzane są elementy konstrukcyjne, hala wykorzystywana jest także jako magazyn materiałów stalowych, m.in. gotowych elementów konstrukcyjnych stadionu miejskiego. Kolejną inwestycją  w tym roku był zakup działek w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu o łącznej powierzchni ok. 4 ha. Cześć tego terenu firma wykorzystuje do montaży próbnych, by uniknąć niespodzianek na placu budowy. W związku z rozbudową firma zatrudniła już kilkanaście osób – głównie spawaczy i monterów.

  Inwestycja w rozwój już przynosi efekty.   

  – Dzięki rozbudowie znacznie wzrosły możliwości produkcyjne Promostalu i  obecnie wynoszą od 600 do 800 ton miesięcznie- mówi Grzegorz Polak, prokurent spółki.  – Mamy zagwarantowane pełne obłożenie produkcji do połowy przyszłego roku. Nie obawiamy się wyzwań – weszliśmy w segment konstrukcji trudnych, a w najbliższej przyszłości będziemy konsekwentnie umacniali markę Promostal na rynku krajowym oraz w Skandynawii.

  Promostal działa w branży konstrukcji stalowych od ponad pięciu lat. Poza krajowym podwórkiem najwięcej inwestycji realizuje na rynku skandynawskim. Na rynku szwedzkim, norweskim i duńskim Promostal wykonywał m.in. konstrukcje stalowe szkół, hal sportowych i produkcyjnych, mosty, wiadukty kolejowe, kładki dla pieszych ale też fasady biurowców czy urządzenia dla ekospalarni.