Siemens dostarczy do Turcji turbiny wiatrowe o mocy 165 MW

    Siemens dostarczy 53 bezprzekładniowe turbiny wiatrowe, które zostaną zainstalowane na terenie tureckich elektrowni wiatrowych w Muğla, Edirne i Tekirdag Kırklareli w Turcji. Łączna moc urządzeń wyniesie 165 MW. Farmy zostaną oddane do użytku w pierwszej połowie 2015 roku. Zamówienie, poza dostawą turbin, obejmuje także pięcioletnie usługi serwisowe.

    Elektrownia wiatrowa Fatma w Muğla zostanie wyposażona w 25 turbin o mocy 77 MW. 12 z nich to najnowsze bezprzekładniowe turbiny o mocy 3,2 MW. Na farmach Zeliha w Kırklareli i Kanije w Edirne – Tekirdag zbudowanych zostanie 28 turbin bezprzekładniowych o łącznej mocy 88 MW, w tym aż 20 turbin nowego typu o mocy 3,2 MW. Wszystkie trzy elektrownie wiatrowe będą mogły zaspokoić zapotrzebowanie na energię około 250 tys. gospodarstw domowych. Produkcja czystej energii pozwoli zredukować roczną emisję CO2 o około 290 tysięcy ton.

    Sprzedaż rozwiązań i usług dedykowanych energetyce wiatrowej jest częścią zielonej oferty Siemensa. W 2012 roku obroty firmy związane ze sprzedażą proekologicznych rozwiązań wyniosły około 33 mld euro. Firmy, które zainstalowały produkty Siemensa, mogły ograniczyć roczną emisję dwutlenku węgla łącznie o około 330 mln ton, to tyle ile łącznie emitują do atmosfery takie aglomeracje, jak Berlin, Delhi, Hongkong, Stambuł, Londyn, Nowy Jork, Singapur i Tokio.