Modernizacyjne Centrum Technologiczne GE Energy

  GE Energy poinformowało o otwarciu Modernizacyjnego Centrum Technologicznego oraz nowej linii montażowej w fabryce produkującej silniki w miejscowości Jenbach w Austrii.

  Nowa linia montażowa „Flowline” została zaprojektowana w celu przyspieszenia produkcji generatorów dla elektrowni i elektrociepłowni, natomiast najnowsze Modernizacyjne Centrum Technologiczne otwiera silnikom gazowym Jenbacher szerokie perspektywy na przyszłość, jednocześnie oferując klientom zdecydowaną poprawę jakości obsługi klienta.

  Nowe Modernizacyjne Centrum Technologiczne stanowi kluczowe ogniwo łączące produkcję silników gazowych GE oraz szeroką ofertę serwisową. Zakłady zostały całkowicie przebudowane w ten sposób, aby wykorzystywać najnowocześniejsze narzędzia i wyposażenie, w tym osobne stanowisko testowe. Dzięki temu klienci osiągają dodatkowe korzyści, mając do swojej dyspozycji spersonalizowane centrum naprawczo-serwisowe, w którym usługi są świadczone przez producenta silników. Zapewnia to nie tylko rozwiązania optymalne z punktu widzenia poszczególnych klientów, ale także przyspiesza powrót remontowanych silników do normalnej pracy, skracając czas przestoju. Jednocześnie, przeglądy świadczone przez Jenbacher zapewniają utrzymanie najwyższych parametrów pracy i niezawodności silników dzięki ciągłemu stosowaniu najnowszych technologii.

  Z ekonomicznego punktu widzenia, przegląd generalny silnika dokonywany przez producenta niesie ze sobą zdecydowane korzyści dla klienta. Na przykład, podczas planowych „przeglądów głównych” silników Jenbacher, które przepracowały około 60,000 godzin, urządzenia są serwisowane, modernizowane i kalibrowane zgodnie z najnowszą technologią. Taka metoda serwisowania przynosi znaczące oszczędności oraz – w wielu przypadkach – stanowi efektywną kosztowo alternatywę dla inwestycji w nowy silnik gazowy.

  W początkowej fazie działalności nowe Modernizacyjne Centrum Technologiczne skupi się na regionie europejskim, w którym występuje największe zapotrzebowanie na generalne przeglądy silników ze względu na fakt, iż pracuje tutaj już kilka tysięcy silników gazowych Jenbacher, które wkrótce będą wymagały przeglądu.

  W nowym centrum produkcyjnym „Flowline” GE zainwestowało w innowacyjną linię montażową opartą o “zasadę przepływu”, zwiększając elastyczność i przyspieszając końcowe etapy produkcji i montażu. Główną korzyścią płynącą z nowej linii montażowej jest położenie nacisku na wysokie standardy jakościowe dotyczące miejsca pracy, procesów oraz zarządzania materiałami. Prowadzi to do o wiele bardziej stabilnego procesu produkcji, krótszego czasu produkcji oraz najwyższej jakości produktów.