Moduł operatorski Beta, JAY électronique

Moduł operatorski Beta, JAY électronique

Dzięki wprowadzeniu modułów operatorskich Beta, praca staje się wydajniejsza. Te proste w użyciu i zarazem poręczne moduły, oferują operatorom nieporównywalną swobodę ruchów, co pozwala obsługiwać maszyny z większą precyzją i wydajnością, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo użytkowników.

Urządzenia z serii Beta, od francuskiego producenta elektroniki dla przemysłu JAY électronique,  są to radiowe, przemysłowe piloty zdalnego sterowania, inaczej przenośne moduły operatorskie, które umożliwiają zdalną obsługę urządzeń takich jak dźwigi, podnośniki i wiele innych.

Posiadają one od 2 do 6 przycisków funkcyjnych, służących do obsługi niemalże dowolnych aplikacji. Ostatecznie funkcje urządzania konfiguruje się na PC za pośrednictwem oprogramowania IDialog, gdzie istnieje możliwość zapisania programów obsługi wielu różnych urządzeń oraz organizacji informacji pochodzących z obsługiwanych maszyn i prezentowanych wprost na wyświetlaczu Bety.

Oprócz przycisków funkcyjnych, na froncie znajdują się także 2 bardzo ważne przyciski, odpowiedzialne za rozruch maszyny oraz przycisk zdalnego zatrzymania bezpieczeństwa, zgodny z wymogami PL e EN13849 i  SIL 3 EN61508 oraz kolejne – nie mniej istotne, służące do nawigacji po interfejsie.

Wszystkie przyciski są umiejscowione w zagłębieniach obudowy o standardowej wytrzymałości na poziomie IP65, co utrudnia przypadkowe naciśnięcie czegokolwiek.

Główne funkcje:

  1. Konfigurowalne, inteligentne dwukierunkowe połączenie radiowe, które pozwala na zdalną obsługę urządzeń przy jednoczesnym otrzymywaniu informacji zwrotnych wprost na wyświetlacz
  2. Przyjazny użytkownikowi wyświetlacz, prezentujący na bieżąco najistotniejsze podczas pracy informacje oraz ułatwiający obsługę i konfigurację
  3. Zgrabna i ergonomiczna obudowa – ułatwiająca obsługę jedną ręką
  4. Szybka i prosta konfiguracja poprzez oprogramowanie iDialog (konfiguracja etykiet, informacji zwrotnych, mapowania aktywatorów/wyjść, blokad, obsługa funkcji sieciowych, dostęp ograniczany blokadami pin)
  5. Prosty w utrzymaniu dzięki systemowej diagnostyce(informacje na wyświetlaczu oraz oprogramowanie iDialog analysis)
  6. 2 tryby doładowywania dla modelu 6+4, poprzez:
    • Przemysłową ładowarkę dla kompletnego modułu,

lub

    • Przemysłową ładowarkę dla samej baterii