Monitoring zużycia energii w przedsiębiorstwie

Endress+Hauser zaprasza na szkolenie online

Nawet kilkuprocentowa oszczędność może decydować o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Mimo dostępnych rozwiązań wiele firm nie kontroluje, ile energii zużywa w procesach produkcyjnych. Jak robić to mądrze i czym jest system monitoringu energii EMS? O tym, na szkoleniu online, opowie Łukasz Wołoszyn z Endress+Hauser Polska. Spotkanie rozpocznie się 16 lutego o godz. 9:00 i jest otwarte dla wszystkich chętnych.

Pełna nazwa szkolenia online to „Optymalizacja zużycia surowców i mediów: pomiary ilościowe, jakościowe i systemy monitoringu EMS”. Podczas godzinnego spotkania ekspert Endress+Hauser omówi pomiary ilościowe oraz jakościowe mediów produkcyjnych, takich jak: woda, powietrze, para, energia czy gaz ziemny. Wskaże, istniejące możliwości oceny jakościowej zużywanych mediów i przedstawi sprawdzone rozwiązania, które przynoszą realne oszczędności w zakładach.

Przyszłość przemysłu 4.0

Raport „Technologie, usługi i produkty zmieniające polski przemysł” opublikowany przez Endress+Hauser na początku października 2022 r. wskazuje na postępującą cyfryzację polskiego przemysłu. 42% respondentów deklaruje, że ich firma znajduje się obecnie na zaawansowanym etapie transformacji lub już prawie w każdym aspekcie funkcjonowania wykorzystuje technologię cyfrową. Jednym z tych rozwiązań jest system monitoringu energii EMS.

– W obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej związanej m.in. z inflacją, wzrostem kosztów pracy i zmianami cen surowców, firmy muszą nauczyć się mądrze zarządzać przepływem mediów i energii w przedsiębiorstwie. Ta niepewność na rynku i wyższe koszty produkcji mogą być w 2023 r. impulsem dla zakładów do szczegółowego monitorowania zużycia energii i optymalizacji procesów nie tylko pod kątem ilościowym, ale również jakościowym – mówi Łukasz Wołoszyn, Product Manager Flow w Endress+Hauser Polska.

Szkolenie online „Optymalizacja zużycia surowców i mediów: pomiary ilościowe, jakościowe i systemy monitoringu EMS” odbędzie się 16 lutego o godz. 09:00.

O Endress+Hauser

Endress+Hauser to światowy lider w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej dla wielu branż przemysłu, z kompleksowym portfolio obejmującym większość możliwych pomiarów.

Szwajcarska Grupa zatrudnia ponad 15 000 pracowników w 120 krajach świata. W Polsce od ponad 25 lat jest partnerem zarówno dla wiodących koncernów, jak również sektora MŚP, wspierając polskie firmy i zakłady produkcyjne w cyfrowej transformacji, optymalizacji procesów oraz redukcji wpływu na środowisko.

Więcej informacji: www.pl.endress.com

Kontakt dla mediów:

Endress+Hauser

Zbigniew Forjasz                                             Email    zbigniew.forjasz@endress.com
Marketing Specialist                                        Phone  +48 885 886 216
Endress+Hauser Polska sp. z.o.o.                              
ul. Wołowska 11
51-116 Wrocław
Polska