MultiCon

MultiCon

Innowacyjne rozwiązania:
MultiCon = Miernik + Regulator+ Rejestrator + HMI + SCADA w jednym

Urządzenia serii MultiCon to zaawansowane regulatory i rejestratory o dużych możliwościach, zamknięte w trzech rodzajach obudowy. Zostały opracowane specjalnie do zaawansowanych aplikacji automatyki przemysłowej. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być zastosowane również w mniejszych systemach. MultiCon może być wyposażony aż w 3 izolowane interfejsy RS‑485, dlatego idealnie nadaje się do systemów rozproszonych jako jednostka centralna, a dzięki interfejsowi Ethernet całość można monitorować poprzez internet. Szeroki asortyment modułów wejściowych i wyjściowych pozwala precyzyjnie dostosować MultiCona do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dzięki kolorowemu, dotykowemu ekranowi korzystanie z interfejsu użytkownika staje się przyjemnością, a obsługa MultiCona, pełniącego rolę HMI, jest intuicyjna i wygodna. Oprogramowanie naszych urządzeń oparte jest o system operacyjny LINUX, co gwarantuje ich stabilną pracę.

Największą zaletą wszystkich urządzeń serii MultiCon jest duża liczba wbudowanych wejść/wyjść dostępna w jednym, kompaktowym urządzeniu. W najbardziej rozbudowanej wersji urządzenia CMC‑99 jest to aż 48 fizycznych wejść pomiarowych lub cyfrowych i 60 kanałów logicznych. CMC‑141 natomiast posiada o 50% więcej wejść, wyjść i kanałów logicznych.

Każde urządzenie MultiCon z aktywnym kluczem rejestracji (LKS) może prowadzić zapis parametrów nadzorowanego procesu. MultiCon może rejestrować dowolne 60 kanałów pomiarowych z szybkością do 10 próbek na sekundę. Rejestrowane dane zapisywane są na wbudowanej pamięci flash. Standardowa 2 GB pamięć może być rozszerzona do 4 GB, co w przypadku zapisu 24 kanałów co 1 sekundę wystarcza na około 4 miesiące nieprzerwanej pracy.

W zależności od potrzeby dane mogą być prezentowane na kilka sposobów: wartości numeryczne, wskaźniki quasi-analogowe, wykresy fazorowe, poziome lub pionowe wykresy liniowe, poziome lub pionowe wykresy słupkowe, tablica synoptyczna lub w postaci graficznej, wzbogaconej o animacje, dynamiczne wykresy i najważniejsze parametry liczbowe.

Pracę z dużą liczbą danych zarejestrowanych przez MultiCon wspomaga dedykowane darmowe oprogramowanie DAQ Manager. Przy niskich wymaganiach sprzętowych program daje ogromne możliwości, m. in.:
– wizualizację danych w postaci wykresów i tabel,
– grupowanie pomiarów,
– tworzenie raportów,
– eksport danych do plików w innych formatach.

Urządzenia serii MultiCon pozwalają na bardzo łatwe, zdalne monitorowanie wyników pomiarów za pomocą przeglądarki internetowej oraz atrakcyjną graficzną prezentację w postaci wbudowanych, jak i samodzielnie tworzonych przez użytkownika stron WWW. Producent dostarcza wraz z urządzeniem zestaw wbudowanych komponentów wizualizacyjnych, tzw. sidgetów, działających w oparciu o technologię HTML5, które pozwalają na dogodną prezentację wyników pomiarów na ekranie dowolnego urządzenia, na którym działa przeglądarka internetowa.