Brama MakroPro 2.0

Brama MakroPro 2.0

Bramy serii MakroPro 2.0 w standardzie wyposażone są w system ThermoSet. W jego skład wchodzi trzykomorowa, dwulistkowa uszczelka boczna, która zapewnia odpowiednią izolację ościeżnic, a także dwulistkowa uszczelka montowana do górnego panelu i uszczelnienia narożnikowe. Gwarantują one właściwą izolację w miejscach, które są bardzo podatne na utratę ciepła.

Montaż bramy MakroPro 2.0 jest w porównaniu do bram innych producentów w tych samych gabarytach nawet o godzinę szybszy. W jaki sposób udało się uzyskać aż taką oszczędność czasu? Wszystko dzięki rozwiązaniom, które są wynikiem trzech dekad doświadczeń w branży. Znaczną część montażu bramy stanowi wiercenie otworów w ścianach. Zdarza się, że uzyskanie pożądanego efektu wymaga kilkukrotnych prób – z powodu natrafienia na zbrojenie czy potrzeby nawiercenia nowych otworów w ościeżnicy bramy. W bramie MakroPro 2.0 zastosowano zestaw podwójnych „fasolek” ościeżnicy, które pozwalają na wygodne nawiercenie otworów montażowych. Mniej wiercenia wymaga również stabilne zamontowanie bramy w nadprożu. Udało się to dzięki umieszczeniu sprężyn po bokach wału, a nie na jego środku. Można zapomnieć również o wierceniu dziur pod napęd bramy. Kompaktowy automat mocowany jest bezpośrednio na ościeżnicy. Gwarantuje to dodatkowy komfort użytkowania, ponieważ ościeżnica nie przenosi drgań i gwarantuje cichą pracę napędu. Taki montaż automatu eliminuje również problem spawania blach montażowych w przypadku mocowania bramy do konstrukcji stalowej

Konstruktorzy firmy WIŚNIOWSKI zadbali, by poprawić również parametry zabudowy. Dzięki tym zmianom MakroPro 2.0 jest odpowiednia do niemal każdego budynku. Zmianie uległy wymagane wymiary głębokości garażu oraz przestrzeni bocznej dla napędu elektrycznego i przekładki łańcuchowej. Dzięki temu zwiększono światło wjazdu przez bramę. Ponadto wprowadzone zostało nowe prowadzenie LHp (prowadzenie niskie ze sprężynami z przodu dla nadproża N=280 [mm]) do garaży zbiorczych oraz nowa automatyka przeznaczona do niskich prowadzeń: napęd na szynie, Sommer base+ oraz tiga+. Dla bramy MakroPro 2.0 stworzono dedykowaną podwójnie wyprofilowaną prowadnicę, która powstała z blachy o grubości 2 mm, z dodatkowym zabezpieczeniem przed wypadnięciem rolek. Ościeżnica – również wykonana z dwumilimetrowej blachy – została zaprojektowana w taki sposób, by niemożliwe było wypadanie uszczelek.

Ważnym elementem kompletnego projektu bramy jest hamulec bezpieczeństwa. Jego konstrukcja zapewnia maksymalną ochronę w przypadku zerwania się linek nośnych który zadziała natychmiast. Jest to cecha, która zostawia daleko z tyłu konstrukcje innych producentów. Sednem dobrej bramy jest łatwość użytkowania w ciągu dnia i właściwa ochrona przed włamaniem poza godzinami pracy przedsiębiorstwa. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewnia zintegrowany z hamulcem wewnętrzny system antypodważeniowy. Blokuje on możliwość podniesienia płaszcza bramy od zewnątrz – nawet, gdy potencjalny intruz używa dużej siły.