Najnowsza inwestycja Promotechu – obrabiarka gigant

  Jest w pełni zautomatyzowana, bardzo precyzyjna i wydajna. W nowej hali produkcyjnej Promotechu zamontowana została supernowoczesna, sterowana numerycznie  obrabiarka japońskiej firmy Mazak.

  Imponujących rozmiarów, centrum wiertarsko-frezarskie ze skrętna głowicą CNC to ostania  z dużych maszyn, zakupionych przez Promotech  w ramach wspieranego przez Unię projektu „Wdrożenie do produkcji innowacyjnych typów urządzeń do automatyzacji procesów spawalniczych”.   

  Warta ponad 1,7 mln zł, wyprodukowana w Wielkiej Brytanii numeryczna obrabiarka została zamontowana i uruchomiona pod okiem brytyjskiego serwisanta w hali Promotechu.

  – Przedstawiciel producenta przeszkolił też naszych technologów i operatorów z zakresu oprogramowania i obsługi tej maszyny- mówi Paweł Zdanowicz, koordynator projektu inwestycyjnego. – Dzięki możliwościom nowej maszyny znacznemu skróceniu ulegnie proces obróbki metalowych elementów, zwiększy się precyzja i jakość ich wykonania.

  Wcześniej do spółki stopniowo dostarczane były inne maszyny, m.in. sterowana numerycznie szlifierka włoskiej firmy Tacchella, mniejsze obrabiarki CNC, komory malarni i śrutowni, sprężarki śrubowe, suwnice, agregaty malarskie i przecinarki taśmowe. Wszystkie stoją w nowej hali, w której Promotech będzie produkował, oparte na własnej myśli technologicznej, innowacyjne urządzenia do automatyzacji spawania, m.in. wycinarki otworów pod właz wejściowy – MCM, czy całą gamę wózków spawalniczych nowej generacji.

  Realizacja inwestycji możliwa jest dzięki unijnemu wsparciu – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Białostocki eksporter narzędzi i urządzeń spawalniczych otrzymał na ten cel blisko połowę potrzebnej kwoty. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na koniec czerwca.