Nowa fabryka firmy Kayser Automotive Systems w Kłodzku

  Fot. InvestPark

  A. Kayser Automotive Systems GmbH to niemiecki koncern produkujący części i komponenty do samochodów takich marek jak m. in. Audi, Volkswagen, Volvo, czy Porsche. W 1999 roku w Batorowie pod Poznaniem rozpoczął działalność pierwszy zakład w Polsce.

  W czerwcu tego roku firma kupiła od Wałbrzyskiej SSE blisko 3 hektarową działkę wraz z wybudowaną przez WSSE halą przemysłową w Jaszkowej Dolnej w gminie Kłodzko. Pilotażowy program budowy obiektów został entuzjastycznie przyjęty przez przedsiębiorców. Wszystkie cztery hale są już zagospodarowane, także te w Bolesławcu, Wałbrzychu i Nowej Rudzie. Strefa planuje budowę kolejnych.

  Kayser Automotive Systems deklaruje zainwestowanie prawie 11,5 mln złotych. Spółka będzie produkować przewody podciśnienia, powietrza oraz paliwowe dla branży motoryzacyjnej.

  Uruchomienie produkcji w fabryce Kayser Automotive Systems w Jaszkowej Dolnej ma nastąpić jesienią tego roku. Spółka planuje w 2016 roku pierwsze dostawy części do fabryki Volkswagena we Wrześni, również zlokalizowanej na terenie Wałbrzyskiej SSE.

  Firma rozpoczęła już nabór pracowników. Poszukiwani są m. in. logistycy, pracownicy działu HR, działu jakości, utrzymania ruchu i pracownicy produkcji.

  Źródło: PAIiIZ