Nowa inwestycja w ArcelorMittal Poland

  Chcemy, by ArcelorMittal Poland był jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych zakładów hutniczych w Europie – mówi Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

  Stalownia w Dąbrowie Górniczej wzbogaciła się o nowy warsztat kadzi. Nowo otwarta instalacja przyspieszy proces produkcji stali, a tym samym obniży wpływ zakładu na środowisko.

  Inwestycja, zrealizowana w ciągu sześciu miesięcy za kwotę 15,5 mln zł przyczyni się przede wszystkim do skrócenia czasu produkcji stali.

  – Po modernizacji taśmy spiekalniczej oraz otwarciu instalacji wdmuchiwania pyłu węglowego do wielkiego pieca, warsztat kadzi to kolejna inwestycja zrealizowana w naszym kluczowym zakładzie – podkreśla Manfred Van Vlierberghe, dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

  Dzięki wyeliminowaniu obrotnicy, każdy obieg kadzi pomiędzy konwertorami a linią ciągłego odlewania stali skróci się o około 15 minut. W efekcie spadek temperatury stali podczas transportu będzie mniejszy, a to ograniczy potrzebę jej podgrzewania. Fakt ten przełoży się na niższe zużycie energii i ograniczenie wpływu produkcji stali na środowisko.

  – Dążymy do tego, by huta ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej była jednym z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych zakładów hutniczych w Europie – podsumowuje Manfred Van Vlierberghe.