Nowa jakość w rodzinie sterowników PLC Horner

Firma Horner APG zrobiła krok w kierunku większych, bardziej wymagających systemów. Wszystko to za sprawą nowej platformy sprzętowej, która jest znacznie bardziej wydajna od stosowanej dotychczas w rodzinach XL, QX oraz NX. Najmłodszy członek dynastii sterowników Horner oznaczony został symbolem ZX.

Z nową platformą sprzętową idą nowe możliwości i potencjalnie nowe rynki dla firmy Horner. Idea pozostaje niezmienna – nowa seria ZX w dalszym ciągu służy integracji panelu operatorskiego wraz ze sterownikiem PLC oraz cechuje się rozbudowanymi możliwościami komunikacyjnymi. Różnica pomiędzy nową a już znanymi seriami leży w możliwościach technicznych, wydajnościowych i jakościowych.

Patrząc na serię ZX, daje się zauważyć, że adresatem nowego urządzenia jest inny segment odbiorców. Aluminiowo-stalowa konstrukcja, wysoka jakość wykończenia i ekran operatorski o rozdzielczości Full HD zdradzają nową klasę rozwiązania. Dostępne w ramach serii trzy modele z ekranami operatorskimi o przekątnej 7″, 15″ i 22″ pozwalają na optymalny dobór sterowników, w zależności od potrzeb użytkownika. Wysoka rozdzielczość (nawet 1920 x 1080 pikseli), w połączeniu z podświetleniem LED nadaje wyświetlanym obrazom wysoką jakość, a dotykowa matryca ułatwia obsługę panelu.

Do standardowego wyposażenia każdego urządzenia z serii ZX należy port wideo, pozwalający na zduplikowanie na zewnętrznym monitorze obrazu, wyświetlanego aktualnie na ekranie operatorskim. Łatwo i bez żadnych nakładów finansowych można zrealizować w ten sposób redundancję ekranów operatorskich. W sterownik wbudowany jest także port audio, pozwalający na podłączenie zewnętrznych głośników, przydatnych do akustycznego ostrzegania operatora o pojawiającej się awarii czy zagrożeniu.

www.astor.com.pl