Nowa linia silników hamujących FFB o „elastycznej koncepcji” na bazie silników indukcyjnych IMfinity®

  W wielu sektorach, obejmujących przenośniki, wciągniki, przenoszenie napędu i indeksowanie, wymagane są bezpieczne i coraz bardziej elastyczne rozwiązania. Silniki hamujące gwarantują niezawodność i bezpieczeństwo – muszą więc spełniać najsurowsze wymagania.

  Nowe silniki hamujące

  Emerson Industrial Automation, firma z branży urządzeń do obsługi przeładunkowej, przedstawia nową gamę silników hamujących FFB Leroy-Somer opracowanych według „koncepcji elastycznej”. Jest to konstrukcja o wysokich parametrach użytkowych, będąca wynikiem ponad 50 lat doświadczenia w zastosowaniach przemysłowych. Wytrzymałe i innowacyjne silniki hamujące FFB mają szeroki wachlarz opcji z zakresu bezpieczeństwa oraz funkcję zmiennej prędkości w standardzie. Dzięki temu będą idealne do wielu zastosowań.

  Niezawodność i odporność

  Tak jak najnowsza generacja silników indukcyjnych IMfinity® firmy Emerson, silniki hamujące FFB są oparte o sprawdzoną konstrukcję, dzięki czemu mogą wytrzymać największe obciążenia spotykane w zastosowaniach obsługi przeładunkowej.

  Mechaniczna i elektryczna konstrukcja powstała dzięki doświadczeniu w branży dźwigowej i budownictwa lądowego, dzięki czemu jest niezawodna i niezwykle odporna.

  Parametry i bezpieczeństwo

  Silnik hamujący FFB, zaprojektowany z pełnym wykorzystaniem doświadczenia technologicznego i przemysłowego firmy Emerson, można szybko i łatwo zintegrować w większości zastosowań o stałej lub zmiennej prędkości. Dzięki zasadzie modułowej adaptacji kodera silnik jest wszechstronny i odpowiedni do różnych zastosowań, od najprostszych po najbardziej wymagające ze zmienną prędkością. 

  Dzięki całkowitej kontroli nad poziomem hałasu przy załączeniu i w warunkach ustalonych, a także optymalnej kontroli nad przyłożeniem momentu i zwolnieniem, silnik hamujący FFB jest jednym z najlepszych w swojej generacji.

  Autor: Emerson