Nowa seria śrubowych sprężarek bezolejowych DX firmy CompAir oferuje najniższy koszt posiadania i redukcję zużycia energii do 7%

Firma CompAir wprowadziła na rynek zupełnie nową serię bezolejowych sprężarek śrubowych serii DX, oferujących najniższy na rynku całkowity koszt posiadania,  wyższą o 8% wydajność, zmniejszone zużyciem energii o 7% i gwarantowaną czystością powietrza.

Użytkownicy w przemyśle i przetwórstwie doświadczają znacznego wzrostu cen energii elektrycznej. Wielu klientów poszukuje nowych sposobów na obniżenie wpływu zużycia energii sprężonego powietrza i złagodzenie skutków dalszego wzrostu cen.  Nowa seria DX została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić szybki zwrot kosztów. Posiada ona wiele udoskonaleń, które pomagają obniżyć koszty i zwiększyć niezawodność w zastosowaniach wymagających najwyższego poziomu czystości powietrza.

Nowa seria sprężarek, dostępna w wersjach o stałej i zmiennej prędkości obrotowej, z modelami o mocy od 200 kW do 355 kW, oferuje warianty chłodzone powietrzem i wodą, co umożliwia klientom wybór idealnej konfiguracji dla danego zastosowania.

Całkowicie przeprojektowany blok sprężania zapewnia do 8% lepszą sprawność i lepszą wydajność.  Zoptymalizowana konstrukcja zaworu wlotowego zmniejsza spadek ciśnienia w całym bloku, a chłodzenie płaszczowe na obu stopniach sprężania poprawia wymianę ciepła, utrzymując wirniki w niskich temperaturach w porównaniu z innymi konstrukcjami.  Modele premium w tej serii wykorzystują wodę w chłodnicach płaszczowych aby jeszcze bardziej poprawić sprawność.

Blok sprężania stawia również na pierwszym miejscu niezawodność, trwałość  i może wytrzymać nawet najtrudniejsze warunki pracy. Standardem pracy tej sprężarki jest temperatura otoczenia do 460. Zarówno wirniki, jak i wewnętrzne powierzchnie żeliwnych komór sprężania są pokryte specjalną powłoką Ultracoat™ w celu wyeliminowania korozji.  Poprawa sprawności separatora wilgoci o 6% zapobiega przedostawaniu się wody do następnego stopnia sprężania, a dalszą ochronę przed korozją zapewniają wirniki ze stali nierdzewnej na drugim stopniu.

100 % bezolejowa konstrukcja

Wszystkie modele z nowej serii DX posiadają certyfikat Class Zero zgodnie z normą ISO 8573-1:2010, dzięki czemu praktycznie nie występuje ryzyko zanieczyszczenia w procesie produkcji. Modele chłodzone powietrzem posiadają chłodnicę końcową ze stali nierdzewnej, a aluminiowe chłodnice wewnętrzne i olejowe są zamontowane w konfiguracji pływającej, co zapewnia najwyższą niezawodność i transfer ciepła.  Modele chłodzone wodą posiadają w standardzie rurki ze stali nierdzewnej oraz wysokiej jakości konstrukcję płaszcza i płyt sitowych, która jest zamontowana poziomo w celu ułatwienia konserwacji.

Zwiększona wydajność

Modele o zmiennej prędkości obrotowej oferują najlepszy w swojej klasie stopień redukcji obrotów do 71%.  Technologia ta umożliwia optymalne dostosowanie sprężarki do zapotrzebowania na powietrze w zakładzie.

Aby uzyskać jeszcze wyższy poziom efektywności energetycznej, dostępny jest szereg opcji odzysku ciepła, umożliwiających klientom odzyskanie aż 94% ciepła, które w przeciwnym razie zostałoby zmarnowane.

Standardowo montowany jest inteligentny silnik elektryczny o stopniu ochrony IP55 w modelach o stałej prędkości obrotowej oraz wariant IP54 w urządzeniach o zmiennej prędkości obrotowej.  Jest on precyzyjnie dopasowany do wymagań sprężarki, co umożliwia uzyskanie najwyższej sprawności i współczynnika mocy przy pełnym obciążeniu. Konstrukcja silnika pozwala również na niższy wzrost temperatury, co zwiększa jego niezawodność.

Niezawodność

Na wszystkich etapach projektowania uwzględniono łatwość serwisowania i konserwacji, a dostęp do wszystkich głównych podzespołów sprężarki jest możliwy dzięki zdejmowanym, uchylnym drzwiom.

Wszystkie modele z tej serii są monitorowane, sterowane i chronione przez sterownik mikroprocesorowy Xe.  Przyjazny dla użytkownika interfejs pomaga użytkownikom w ciągłym monitorowaniu parametrów sprężarki, z pełnym monitoring przez witryn internetową. Ponadto wszystkie modele są kompatybilne z platformą chmury cyfrowej iConn firmy CompAir, która umożliwia zespołom serwisowym zdalne monitorowanie systemu sprężonego powietrza i przewidywanie, kiedy wymagana jest konserwacja lub serwis, co pozwala uniknąć prawdopodobieństwa jakichkolwiek przestojów urządzeń.

Sprężone powietrze ma krytyczne znaczenie dla wielu operacji, a dokładna strategia konserwacji ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia nieplanowanych i nieprzewidzianych w budżecie przestojów oraz spadku wydajności.   Seria jest oferowana z umową serwisową Assure, obejmującą rozszerzoną gwarancję w celu ochrony inwestycji.

Mówi David Bruchof, Product Manager Europe dla bezolejowych sprężarek rotacyjnych:

„Nasza nowa seria DX jest najnowszym udoskonaleniem naszej sprawdzonej gamy dwustopniowych, bezolejowych sprężarek rotacyjnych i została zaprojektowana tak, aby na każdym etapie priorytetem była sprawność.  Od całkowicie przeprojektowanego bloku sprężania po niezrównaną poprawę efektywności energetycznej całego układu, nowa seria DX zapewni znaczne oszczędności energii, przy najniższym koszcie posiadania dla szybkiego zwrotu inwestycji.”

Aby dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę www.compair.com/en-gb/oil-free-compressors