Nowe centrum SKF w Katowicach

    W Katowicach otwarto nowe centrum SKF Solution Factory. To pierwszy tego typu ośrodek w Polsce, a 23 na świecie. Ma objąć działaniem kraje Europy Środkowo – Wschodniej.

    Centrum należące do globalnej sieci tego typu ośrodków ma pracować na rzecz krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Jednym z kryteriów wyboru Katowic było położenie miasta. – Wybór lokalizacji SKF CEE Solution Factory padł na Polskę ze względu na dotychczasowy dynamiczny rozwój gospodarczy naszego kraju oraz fakt, że Polska, a dokładnie Katowice, leżą centralnie wśród krajów, którym ma to centrum służyć – są to Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Ponadto, południowa Polska to region o największej koncentracji przemysłu w Europie Środkowo-Wschodniej, do którego w pierwszej kolejności odnosi się nowa inwestycja SKF – powiedział Wiesław Chryszczanowicz, dyrektor sprzedaży, członek zarządu SKF Polska S.A.

    Centrum ma pomagać znajdować indywidualne rozwiązania w dziedzinach obejmujących pięć platform technologicznych SKF: : łożyska, uszczelnienia, serwis, systemy smarowania i mechatronika, oraz doradztwo poparte zaawansowaną wiedzą technologiczną i szerokim doświadczeniu w zakresie zastosowań rozwiązań dla utrzymania ruchu.