Nowe inwestycje w ŁSSE w Płocku i Ksawerowie

  Za 60 mln zł spółka Flexpol rozbuduje swój zakład w podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Płocku (woj. mazowieckie). Ponadto firma Suwary Tech za 22,4 mln zł wybuduje zakład w podstrefie w podłódzkim Ksawerowie.

  Te dwie spółki utworzą łącznie co najmniej 63 miejsca pracy. Są to firmy, które zainwestują w dwóch nowych podstrefach, utworzonych po wrześniowej decyzji rządu o powiększeniu obszaru ŁSSE – poinformował PAP rzecznik Strefy Miłosz Wika.

  Firma Flexpol, zajmująca się produkcją folii polipropylenowych, rozbuduje swój zakład w Płocku na działce o powierzchni 4,3 ha. Dzięki temu utworzonych zostanie ponad 30 nowych miejsc pracy.

  Według Wiki władze ŁSSE nie wykluczają lokowania w płockiej podstrefie kolejnych firm we współpracy z Płockim Parkiem Przemysłowo-Technologicznym.

  Suwary Tech, spółka córka notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych firmy Suwary SA, w podłódzkim Ksawerowie ma wybudować zakład produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Zatrudnienie w nim znaleźć mają 33 osoby.

  Od początku tego roku w ŁSSE ulokowało się 18 inwestorów, którzy zobowiązali się do stworzenia 826 miejsc pracy i wydatków na poziomie niemal 450 mln zł.

  Po ostatnim powiększeniu Strefy zajmuje ona obecnie 1198,6 ha, położonych w województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Liczy 43 podstrefy; kolejna ma powstać w Lućmierzu pod Zgierzem, gdzie ŁSSE kupiła prawie 11,5 ha gruntu od Agencji Nieruchomości Rolnych.