Nowy tablet Toughbook G2 stworzony dla pracowników mobilnych

Wszechstronny tablet nowej generacji został zaprojektowany, by ułatwiać komunikację, zapewnić wygodne użytkowanie i bezpieczeństwo, a w razie potrzeby również dostęp do starszych systemów.

Panasonic zaprezentował następcę swojego najlepiej sprzedającego się tabletu – TOUGHBOOK G2. Zaprojektowany z myślą o ułatwieniu komunikacji, wygodnym użytkowaniu i bezpieczeństwie, model zapewnia jednocześnie dostęp do starszych systemów, dzięki czemu TOUGHBOOK G2 jest wszechstronnym narzędziem dla pracowników mobilnych.

Nowe funkcje obejmują eSIM i możliwości komunikacji bezprzewodowej dla osób pracujących w terenie oraz zwiększoną wydajność, podwójną pamięć RAM i pamięć masową, idealną dla pracowników potrzebujących dostępu do projektów CAD czy schematów. Urządzenie oferuje również jaśniejszy ekran dla lepszej widoczności i większe bezpieczeństwo jako Microsoft Secured-Core PC. Jest wyposażone w konfigurowalne porty umożliwiające dodanie czytników kart stykowych i bezstykowych do obsługi kart inteligentnych, a także trzy konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu na przedniej ramce wyświetlacza.

TOUGHBOOK G2 będzie dostępny w dwóch wersjach – standardowej i Quick Release SSD dla sektorów, w których operuje się wrażliwymi danymi, jak służby ratunkowe, policyjne czy wojskowe. Urządzenie może być również wyposażone w opcjonalną podświetlaną klawiaturę, która zawiera dodatkowy port USB typu A i typu C. Dzięki tym możliwościom, TOUGHBOOK G2 będzie doskonałym następcą zarówno dla TOUGHBOOKA G1, jak i dla TOUGHBOOKA 20. 

TOUGHBOOK G2 jest oferowany z bogatym zestawem dedykowanych akcesoriów, w tym stacjami dokującymi dla pojazdów, które mogą być używane z klawiaturą lub bez niej, a także paskami na rękę, paskami na ramię i futerałami umożliwiającymi dezynfekcję. G2 będzie wstecznie kompatybilny z większością akcesoriów dla modeli G1 i TOUGHBOOKA 20, w tym ze stacjami dokującymi, co pozwoli ich obecnym użytkownikom na bezproblemowe przejście na nowe urządzenie.

Model G2 sprawdzi się w wielu sektorach. W logistyce urządzenie będzie idealne do zadań związanych z zarządzaniem magazynem lub też, w połączeniu ze stacja dokującą, może stanowić elastyczną alternatywę dla rozwiązań komputerowych dla wózków widłowych. Z kolei ekipy serwisowe działające w terenie docenią łączność 4G, elastyczne funkcje portu szeregowego, drugi port LAN, czytnik kodów kreskowych, funkcję obrazowania termicznego oraz wydłużony do 18,5 godziny czas pracy baterii. Urządzenie jest również w pełni wyposażone do raportowania i kontaktu z klientami, za sprawą przedniej kamery 2MP z funkcją Windows Hello, tylnej kamery 8MP z lampą błyskową LED oraz cyfrowego pióra do precyzyjnego podpisu biometrycznego.

W budownictwie tablet może być wykorzystywany do zarządzania placem budowy, planowania i kontrolowania prac, dzięki wydajnemu procesorowi Intel® CoreTM 10 generacji (Quad Core) z technologią Intel® vPro® i 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie 32 GB). Po zadokowaniu w opcjonalnej stacji biurkowej może również z łatwością zastąpić komputer w biurach na placu budowy, dając przy tym możliwość wyświetlania obrazu w 4K na dwóch zewnętrznych ekranach.

W transporcie, TOUGHBOOK G2 może być wykorzystywany w serwisach samochodowych, przez obsługę pociągów i torów kolejowych, maszynistów, aż po personel zajmujący się naziemną obsługą samolotów. Model posiada regulowaną jasność ekranu dotykowego na poziomie 1000 cd/m², co ułatwia przeglądanie dokumentów w ekstremalnym świetle słonecznym lub w ciemnościach podziemnych budynków czy tuneli. Jest w pełni wytrzymały, zaprojektowany zgodnie z normą MIL-STD-810H* i posiada klasę szczelności IP65.

– TOUGHBOOK G2 to naprawdę urządzenie nowej generacji dla mobilnych pracowników. Oferuje wszystkie korzyści płynące z najnowszej technologii, przy jednoczesnym zachowaniu dostępu do starszych systemów. Model jest przy tym jeszcze bardziej elastyczny, bezpieczny i dzięki temu jeszcze bardziej funkcjonalny mówi Dirk Weigelt, Senior Product Marketing Manager w Panasonic Mobile Solutions Business.

TOUGHBOOK G2 jest objęty standardową 3-letnią gwarancją i będzie dostępny na rynku pod koniec lipca 2021 r. Jego cena zaczyna się od 2,450 EUR netto.

Więcej informacji o wzmocnionych tabletach i notebookach Panasonic można znaleźć na stronie: https://business.panasonic.pl/rozwiazania-mobilne. 

* Testy zostaną przeprowadzone przez niezależne laboratorium zewnętrzne zgodnie z normą MIL-STD-810H w drugiej połowie 2021 roku. 


Panasonic