Nowe napędy liniowe DuoLine oferują dużą elastyczność zastosowań

Nowa generacja jednostek liniowych DuoLine firmy Rose +Krieger, zarówno z napędem wrzecionowym, jak i z paskiem zębatym, charakteryzuje się znacznie większą elastycznością i funkcjonalnością. Nie trzeba się już zastanawiać, po której stronie powinien zostać umieszczony napęd. Opcjonalne łączniki i adaptery pozwalają na podłączenie dodatkowego osprzętu bądź modułów. Nie tylko ułatwia to pozycjonowanie, ale pozwala klientom również na samodzielną konfigurację i dostosowanie napędów.

 

Jednostki z napędem wrzecionowym (ze śrubą toczną) należące do serii DuoLine, zostały wyposażone w nowe wrzeciono charakteryzujące się większą prędkością obrotową. Przekłada się to na maksymalną prędkość liniową 2 m/s, przy długości skoku 5 m. Wszystkie wersje napędów DuoLine są uszczelnione za pomocą stalowej taśmy magnetycznej i posiadają stopień ochrony IP40. Wykorzystanie szyn kulkowych pozwala uzyskać współczynnik sprawności powyżej 85% ( wersja z wrzecionem), natomiast w przypadku napędu z paskiem zębatym moment obrotowy (bez obciążenia) zostaje zmniejszony do 2,5 Nm.

Oba warianty napędów charakteryzują się takimi samymi opcjami montażowymi. Profile BLOCAN® z rowkami teowymi mają gwintowane otwory ułatwiające przyłączenie innych profili bądź modułów, co zwiększa elastyczność zastosowań jednostek DuoLine. Dzięki centralnej smarownicy, dostarczającej smar do systemu prowadnic oraz do wrzeciona – w zależności od wersji napędu – konserwacja została ograniczona do minimum. Wymiary serii DuoLine zaczynają się od 100×160, co odpowiada długości krawędzi prowadnic w mm. Producent oferuje pomoc przy wyborze napędów dostosowanych do indywidualnych potrzeb.