RadioLinx 802.11n – IHN-W: Kolejny członek rodziny

Kilka miesięcy po wejściu na rynek pierwszych przemysłowych produktów RadioLinx opartych o standard IEEE 802.11n, ProSoft Technology rozszerza swoją ofertę o jednomodułowe urządzenie charakteryzujące się stopniem ochrony IP 67.

 

Nowy produkt posiada stopień ochrony IP67. Oznacza to, że jest pyłoszczelny („6” – całkowita ochrona przed przedostawaniem się jakichkolwiek ciał stałych, w tym pyłów) i wodoszczelny („7” – ochrona przed zalaniem przy zanurzeniu obudowy na głębokość 1 m). W porównaniu do dwumodułowego poprzednika, nowe rozwiązanie zgodne ze standardem 802.11n to ekonomiczne urządzenie przeznaczone do zastosowania tam, gdzie jest wymagany stopień ochrony IP67, a nie jest konieczne użycie wersji dwumodułowej.

Nowa rodzina urządzeń bezprzewodowych klasy 802.11 n zapewnia doskonałą wydajność w rozbudowanych i mocno obciążonych sieciach. Gwarantuje niezawodne działanie nawet w warunkach, które tradycyjnie przysparzały dużo trudności w wykorzystaniu technologii bezprzewodowej.

Rodzina urządzeń RadioLinx wykorzystuje najnowszą technologię 802.11. W skrócie oznacza to, że rozwiązania zgodne ze standardem 802.11a/b/g, doskonale nadają się do typowych zastosowań, natomiast te oparte o standard 802.11n pozwalają na stworzenie środowiska sieciowego nawet w bardzo trudnych warunkach przemysłowych i oferują większą funkcjonalność w szerokim zakresie zastosowań.

Rodzina RadioLinx 802.11n umożliwia transmisję zgodną z wymagającymi protokołami przemysłowymi dzięki funkcji »reliable I/O message delivery» – wiarygodnego dostarczania wiadomości I/O. Dzięki wirtualnej sieci lokalnej (VLAN,Virtual Local-Area-Network) możliwa jest segmentacja ruchu sieciowego – jedno połączenie jest wykorzystywane do obsługi procesów automatyki, a drugie w tym samym czasie do programowania lub konserwacji systemu.

Nowe moduły radiowe są wyposażone w maksymalnie trzy anteny i korzystają z technologii MIMO (Multiple Input, Multiple Output) opartej o zjawisko wielodrogowości sygnału (spowodowane głównie odbiciami od różnych przeszkód i metalowych części). Dzięki temu możliwy jest szybki transfer danych (do 300 Mb/s) i znakomita wydajność w środowisku przemysłowym. Urządzenia obsługują także mechanizm QoS (Quality of Service) nadający danym różne priorytety.

Urządzenia z rodziny RadioLinx 802.11n są przeznaczone do pracy w rozszerzonym zakresie temperatur (od -40 oC do + 75 oC ) i w strefach niebezpiecznych (ATEX strefa 2). Ponadto są odporne na wstrząsy i silne wibracje, przystosowane do montażu na szynie DIN, zasilane w trybie Power over Ethernet oraz mogą jednocześnie działać jako mostek/repeater/punkt dostępowy. Tak jak inne rozwiązania 802.11 RadioLinx, nowa rodzina urządzeń jest zgodna ze standardem 802.11i oraz protokołem RADIUS, umożliwiającym scentralizowane zarządzanie polityką bezpieczeństwa.

Nowe produkty RadioLinx klasy 802.11n są kompatybilne z istniejącymi już rozwiązaniami 802.11 i poprawiają wydajność w zastosowaniach wymagających dużej przepustowości i szybkiej transmisji pakietowej.

Wszystkie produkty ProSoft Technology są objęte trzyletnią gwarancją i nieograniczonym wsparciem technicznym w całym okresie eksploatacji.

www.prosoft-technology.com