Nowe osuszacze powietrza od Ingersoll Rand

Jakość powietrza może mieć bardzo istotne znaczenie dla instalacji pneumatycznej. Odpowiednio uzdatnione sprężone powietrze oraz właściwy osuszacz zwiększają wydajność, sprawność instalacji oraz podnoszą jakość produktów i procesów. Firma Ingersoll Rand posiada w ofercie odpowiednio szeroką gamę produktów do uzdatniania powietrza oraz wiedzę w zakresie ich stosowania, by doradzić klientom właściwy dobór produktów do posiadanych sprężarek.

Ingersoll Rand wprowadza trzy nowe linie osuszaczy powietrza

Dwa z trzech nowych osuszaczy powietrza Ingersoll Rand wykorzystują najnowszej generacji czynnik chłodniczy o niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), który ogranicza wpływ na środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych (GHG) o ponad połowę w porównaniu z przeciętnymi rozwiązaniami gazowymi instalowanymi przez inne firmy, przy jednoczesnym zachowaniu, a nawet poprawie poziomu bezpieczeństwa i wysokiej sprawności dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

Każdy osuszacz wyposażony jest również w zaawansowany kontroler zapewniający przewodową lub bezprzewodową i mobilną łączność. Zarówno progresywne sterowniki adaptacyjne (PAC), jak i programowalne sterowniki logiczne (PLC) obsługują strony internetowe, zapewniają bardzo intuicyjną obsługę i wysoką zdolność adaptacji do zmiany warunków.

 • SFD: Chłodnicze osuszacze powietrza klasy 3: Wykorzystując opatentowaną technologię, ten ekonomiczny i elastyczny osuszacz o niskich wymaganiach serwisowych zapewnia ciśnieniowy punkt rosy w temperaturze poniżej zera do -20°C oraz niezmienną jakość powietrza niezależnie od obciążeń roboczych, warunków otoczenia oraz rodzaju sprężarki (smarowana/bezolejowa).
 • Dodatkowa duża wydajność XL 8000-W: Zapewnia doskonałą wydajność, oszczędność energii i wyjątkowo małe spadki ciśnienia, co przekłada się na 50-procentowe niższe straty w tym kompaktowym modułowym rozwiązaniu w porównaniu ze standardowymi osuszaczami. 
 • D1800IB – ADV: najnowszej generacji osuszacz regenerowany na gorąco z dmuchawą  i funkcją chłodzenia, który zapewnia stałą wydajność przy znacznie niższych kosztach eksploatacji w porównaniu z typowymi technologiami HB.

Chłodniczy osuszacz powietrza SFD 

Seria osuszaczy Ingersoll Rand o wydajności 6–61 m3/min, serii SFD wprowadza nową opatentowaną technologię chłodniczego uzdatniania powietrza, zapewniającą osiągnięcie klasy czystości powietrza 3 / -20°C, przy najniższych kosztach eksploatacji w porównaniu z innymi dostępnymi obecnie technologiami osuszania. Ten osuszacz chłodniczy nadaje się do wszystkich zastosowań przemysłowych (nie tylko bezolejowych) i zapewnia wydajność osiąganą w technologiach z wykorzystaniem desykantów.

 • Doskonała wydajność przy najwyższej sprawności. Wymienniki ciepła SFD oraz funkcje PAC zapewniają niezwykle wysoką wydajność osuszaczy i umożliwiają stałą regulację temperatury pracy. Do rozwiązań tych należy początkowy wymiennik ciepła, który chłodzi i osusza sprężone powietrze do klasy 4 PDP, a następnie drugi nowoczesny wymiennik ciepła, który zamraża skropliny zatrzymane w specjalnie zaprojektowanych ożebrowanych powierzchniach wymiany chłodnicy, dostarczając powietrze o jakości zgodnej z klasą 3.
 • Nadaje się do sprężarek bezolejowych i sprężarek z wtryskiem oleju.
 • Pracuje przy obciążeniu częściowym i całkowitym, w zakresie od 0 do 100 procent.
 • Nadaje się do pracy całodobowej.
 • Nie wymaga dodatkowych chłodnic i/lub nagrzewnic.
 • Nie wymaga przedmuchiwania i strat powietrza.
 • Nie wymaga okresowej wymiany wkładu (tj. osuszacza bębnowego) i wsadu desykantu.
 • Kompaktowa budowa i wymienne panele zapewniające dostęp z każdej strony w celu wygodnej inspekcji i konserwacji.

Dane techniczne osuszacza chłodniczego:

 • Ciśnieniowy punkt rosy zgodnie z ISO 8573-1:2010, klasa 3 (-20°C/-4°F)
 • Elektroniczne bezstratne zawory spustowe z funkcją alarmu i pracy w trybie pomocniczym.
 • Najnowszej generacji czynnik R452A, ograniczający oddziaływania na środowisko nawet o 50 procent w porównaniu z tradycyjnymi czynnikami LBP (R404A).
 • Intuicyjny sterownik PAC odpowiednio uruchamia aparaturę łączeniową, nadzorując nieprzerwanie parametry robocze układu chłodniczego i zapewniając niezbędne alarmy i ostrzeżenia. System dostosowuje cykle robocze do obciążenia, zapewniając stałą wydajność i kontrolę.

Chłodnicze osuszacze powietrza o bardzo dużej wydajności XL 8000-W

Nowe osuszacze chłodnicze Ingersoll Rand o wydajności 100–400 m3/min serii XL zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania wymagających klientów przemysłowych. Osuszacze serii XL zapewniają doskonałą wydajność, oszczędność energii proporcjonalną do poboru powietrza, bardzo niskie spadki ciśnienia, co przekłada się na obniżenie strat powietrza o 50 procent w porównaniu z osuszaczami standardowymi, rzędu 0,10–0,15 bar (1,5–22 psig) przy nominalnych warunkach pracy.

 • Nowa kompaktowa i modułowa budowa zapewnia najwyższy standard obsługi w celu łatwej konserwacji w miejscu instalacji.
 • Podwójne bezstratne zawory spustowe zapewniają precyzyjne usuwanie skroplin bez strat sprężonego powietrza. Zawory spustowe wyposażone są również w zintegrowany alarm i dostępne z opcjonalną wewnętrzną grzałką do pracy w chłodnym klimacie.

Dane techniczne osuszaczy XL 8000-W:

 • Najnowszej generacji czynnik chłodniczy R513A ogranicza obciążenia dla środowiska nawet o 50 procent w porównaniu z tradycyjnymi czynnikami MBP (R410A, R407C).
 • Ciśnieniowy punkt rosy zgodnie z ISO 8573-1:2010 Class 4 (+3°C / 38°F) we wszystkich warunkach pracy.
 • Zmienna moc chłodnicza dzięki wielu niezależnym obwodom, które zapewniają masę termiczną osuszacza dla wydajności chłodzenia w zakresie 0% do 133%, z dodatkowym nadmiarowym obwodem chłodniczym.
 • Programowalny sterownik logiczny (PLC) z komunikacją internetową i sterowaniem.
 • Niezawodne pompy obiegowe glikolu z podwójnym obwodem zapewniające stałą pracę.

Najnowszej generacji osuszacz regenerowany na gorąco z dmuchawą z funkcją schładzania D1800IB-ADV

Jako rozwiązanie hybrydowe zaawansowany osuszacz D1800IB regenerowany na gorąco z dmuchawą  z funkcją chłodzenia jest idealnym rozwiązaniem do osuszania dużych ilości powietrza dla układów automatyki. Zespół chłodzenia eliminuje skoki temperatury i ciśnieniowego punktu rosy, zapewniając stabilny punkt rosy w temperaturze -40°C podczas przełączania wieży, a tym samym maksymalną wydajność i niezawodność.

 • Niskoprofilowa konstrukcja zapewnia łatwy dostęp do głównych miejsc wymagających konserwacji z poziomu operatora, co przekłada się na bezpieczniejsze i szybsze serwisowanie i krótszy czas przestojów.
 • System sterowania IntelliTrak dodatkowo optymalizuje pracę osuszacza dzięki wbudowanym funkcjom diagnostycznym oraz połączeniu ze sprężarką, co przekłada się na oszczędności energii i utrzymanie przepływu ciepła na stałym poziomie.
 • Nowe filtry zmniejszają zanieczyszczenie strumienia powietrza, pomagając chronić krytyczne procesy i kosztowną aparaturę klientów.
 • Niezawodne wysoko sprawne zawory wspomagają przełączanie.
 • Wbudowany zespół chłodzenia znacznie obniża temperatury powietrza oraz stabilność punktu , gwarantując przeciętny ciśnieniowy punkt rosy na poziomie -40°C, bez potrzeby przedmuchiwania i dodatkowego schładzania kolumny osuszacza w procesie regeneracji.
 • Zaprojektowany tak, aby zapewnić niskie spadki ciśnienia poprzez odpowiedni dobór zaworów, rozmiar kolumn oraz konstrukcję filtra, minimalizując zużycie energii.
 • Wysokiej wydajności dmuchawa odśrodkowa kieruje powietrze z otoczenia do nagrzewnicy w celu regeneracji, eliminując straty sprężonego powietrza.

Dane techniczne osuszacza D1800IB:

 • Filtry serii FA z certyfikacją ISO12500
 • Programowalny sterownik logiczny (PLC) z komunikacją internetową i sterowaniem