Nowe wózki podnośnikowe

Nowoczesne wózki podnośnikowe są bardziej wydajne, niezawodne i trwałe.

Odkąd pod koniec XIX wieku rozpoczął się rozwój podnośników i dźwigów, wózki podnośnikowe na długo stały się podstawowym narzędziem służącym do przenoszenia materiałów i produktów w różnych etapach wytwarzania.

Obecnie producenci stawiają wózkom podnośnikowym wyższe wymagania. Praca w trybie 24 godz. przez 7 dni w tygodniu stała się normą, dlatego też wózki musiały Kevin Campbell Nowe wózki podnośnikowe Nowoczesne wózki podnośnikowe są bardziej wydajne, niezawodne i trwałe. stać się bardziej niezawodne i wydajne z powodu wzrostu efektywności procesów produkcji, a także ciągłej potrzeby redukcji kosztów i zwiększenia zysków. W związku z zaistniałym problemem globalnego ocieplenia również producenci wózków podnośnikowych musieli zmodyfikować swoje produkty w celu zredukowania ich wpływu na środowisko.

Ponieważ producenci mają coraz większe wymagania wobec wózków, ich dostawcy proponują coraz to nowsze rozwiązania tych urządzeń, które oferują więcej możliwości i są łatwiejsze w utrzymaniu 

– W związku z tym, że paliwo, powierzchnia, płace, praca i cały szereg innych czynników mają wpływ na cenę ostateczną, producenci wózków muszą podążać za zmianami i tak projektować wózki, aby oszczędzały czas, pieniądze, przestrzeń i były bezpieczne – mówi Peter Greenwood, wiceprezes w firmie Airtrax.

Dostawcy wózków zastosowali technologie zintegrowane, między innymi zasilanie prądem przemiennym i ogniwa paliwowe. Wyposażyli wózki w układy elektroniczne, które dostarczają użytkownikom wielu informacji, np. o stanie wózka, oraz zapewniają narzędzia do zarządzania flotą.

Autor: Kevin Campbell