Nowe zapięcia zatrzaskowe

Zapięcia zatrzaskowe wykonane ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego ze składanymi uchwytami oraz z cięgnem Bowdena (lub bez) a także proste wyzwalacze cynkowe z cięgnem Bowdena stanowią nowość w ofercie produktowej norelem. Wszystkie modele są również dostępne w wersji zamykanej.

Nowe zapięcia zatrzaskowe firmy norelem, Firma norelem, wiodący globalny dostawca części standardowych dla producentów OEM, uzupełnia swoje portfolio produktowe o zapięcia zatrzaskowe.

Firma norelem oferuje obecnie zapięcia zatrzaskowe z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej, idealne do szerokiego zakresu zastosowań. Te solidne produkty, szybkie i łatwe w montażu, są osadzane na płasko w szafkach i nadają się do użytku w wyjątkowo trudnych warunkach.

Podczas ruchu statków, łodzi, kamperów i przyczep kempingowych, towary i przedmioty znajdujące się w szufladach i szafkach mogą z nich wypaść. Czasami dochodzi do otwarcia drzwi, co z kolei może spowodować niepożądane rozbicie i wylanie zawartości, a także niepotrzebny bałagan. Dzięki zapięciom zatrzaskowym drzwi trzymają się mocno, nawet gdy kamper gwałtownie hamuje lub gdy na morzu występują silne fale.

Dzięki osadzeniu na płasko zapięcia firmy norelem zajmują niewiele miejsca, można je szybko zamontować i są łatwe w obsłudze, stanowiąc wygodne rozwiązanie do bezpiecznego zamykania pokryw, klap lub drzwi. Modele ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, dzięki czemu nadają się do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, będąc dostępne w wykończeniu polerowanym lub matowym. Warianty z tworzyw sztucznych imponują także swoją wytrzymałością i odpornością na temperaturę. Są trwałe i wszechstronne, oferując elastyczność w różnych zastosowaniach.

Wszystkie zapięcia zatrzaskowe norelem można zamykać poprzez naciśnięcie – w zależności od rodzaju można je otworzyć poprzez pociągnięcie, pchnięcie i obrócenie lub pchnięcie i pociągnięcie. Asortyment obejmuje w sumie sześć różnych wariantów, w tym wersje składane z uchwytem, z przyciskiem i zamki zatrzaskowe. Dostępne są również wersje z cięgnem  Bowdena i  wyzwalacze cynkowe, dzięki czemu firma norelem oferuje konfiguracje pasujące do niemal każdego zastosowania.

Kolejną nowość stanowią zamki zatrzaskowe wykonane z tworzywa sztucznego z przyciskiem (również w wersji obracanej) oraz zamki zatrzaskowe, które można docisnąć.

Zamki zatrzaskowe z uchwytem, składane są dostępne w trzech wersjach. Pierwsze dwie są wykonane ze stali nierdzewnej, z cięgnem Bowdena  lub bez, oferowany jest również zamek zatrzaskowy z tworzywa sztucznego. Wszystkie modele dostępne są w dwóch rozmiarach dostosowanych do głębokości standardowego skrzydła drzwiowego. Uchwyt jest również odpowiednio naprężony, aby zapobiec grzechotaniu, a wszystkie warianty są dostępne ze zintegrowanym zamkiem dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Zamki zatrzaskowe z tworzywa sztucznego z uchwytem są idealne w przypadku bardzo ograniczonych przestrzeni instalacyjnych. Co więcej, można je szybko i łatwo zamontować bez użycia narzędzi. Również użytkownik końcowy ma zapewnioną prostą obsługę. Przesunięcie uchwytu powoduje ustawienie zamka w pozycji otwartej, dzięki czemu drzwi można otworzyć i ponownie automatycznie zabezpieczyć poprzez dociśnięcie ich za pomocą sprężyny ze stali nierdzewnej. Zamki zatrzaskowe są dostępne w trzech różnych rozmiarach, dostosowanych do różnych głębokości skrzydeł drzwi.

Nowa oferta firmy norelem obejmuje również plastikowe zamki zatrzaskowe z przyciskiem.  Do wyboru jest opcja standardowa lub wariant, w którym przycisk można obrócić, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. W obu wersjach użytkownik może je otworzyć, po prostu naciskając przycisk, tak aby się wysunął. Bez względu na wariant ponowne naciśnięcie przycisku sprawia, że zamek zatrzaskowy powróci na swoje miejsce.