Nowe zasilacze APC z ekranami LCD

Na polski rynek trafiły nowe zasilacze awaryjne APC serii Smart oznaczone symbolem SMT oraz SMX – poinformował RRC Poland, autoryzowany dystrybutor producenta. Nowe modele dysponują wyświetlaczem LCD służącym do konfigurowania oraz monitorowania stanu urządzeń. Są przeznaczone dla małych i średnich firm, które chcą zabezpieczyć swoje sieci wewnętrzne w razie problemów z zasilaniem. Dzięki eleganckiemu wzornictwu dobrze prezentują się w pomieszczeniach o wysokim standardzie wykończenia wnętrz.    

Najnowsze UPS-y serii SMT to zasilacze wolnostojące, które dysponują mocą od 1000 do 3000 kVA. Zostały wyposażone w automatyczną regulację napięcia (AVR) o zwiększonym zakresie oraz generują czystą sinusoidę przy zasilaniu z akumulatora. Urządzenia zapewniają 95-procentową wydajność przy pełnym obciążeniu. Regulowane punkty przełączania napięcia wydłużają żywotność akumulatora, poszerzając zakres dopuszczalnego napięcia wejściowego lub zawężając zakres regulacji napięcia wyjściowego. Po powrocie zasilania następuje automatyczne włączenie UPS-a. Akumulatory mogą być wymieniane przez użytkownika “na gorąco” bez przerywania pracy systemu.

Z kolei modele nowej serii SMX to uniwersalne zasilacze wolnostojące lub do szaf 19”(rack). Producent zapewnił użytkownikom możliwość dokładania dodatkowych baterii. W ten sposób można zwiększyć możliwości UPS-a przy relatywnie niskich kosztach. Oszczędności wynikają z faktu, że koszt kolejnego zasilacza jest wyraźnie wyższy od środków, jakie należy przeznaczyć na dodatkowe akumulatory. Modele SMX – o mocy od 750 do 1500 VA – wykorzystują oprogramowanie InfraStruXure Central, które umożliwia scentralizowane zarządzanie zasilaniem awaryjnym. Systemy zarządzania infrastrukturą IT wyświetlają w interfejsie użytkownika powiadomienia generowane przez zarządzane urządzenia.

Sugerowane ceny detaliczne poszczególnych modeli SMT wynoszą od 259,99 do 1225,00 euro, a w przypadku modeli SMX od 409 do 1125 euro. Zasilacze awaryjne APC objęte są 3-letnią gwarancją producenta na same urządzenia oraz 2-letnią gwarancją na baterie. Na pytania związane z produktami APC w ofercie RRC odpowiada Tomasz Pawelski – tel. (71) 354 84 02, e-mail: tomasz.pawelski@rrc.pl.      

APC jest największym na rynku Polskim producentem UPS-ów. Wytwarza zarówno małe urządzenia, jak i bardzo duże urządzenia o wysokich mocach, które stanowią centralny punkt zasilania sieci korporacyjnych. W 2007 roku firma została przejęta przez Schneider Electric. Od kilku lat amerykański koncern konsekwentnie zmienia wizerunek i systematycznie dołącza do oferty nowe grupy produktów. W tej chwili oferta APC składa się z urządzeń i systemów do tworzenia kompletnej infrastruktury zasilającej. Produkuje urządzenia do zasilania serwerowni, systemy klimatyzacji precyzyjnej, szafy instalacyjne oraz systemy monitoringu.