TGW-715 – przemysłowy konwerter Modbus RTU/ASCII do Modbus/TCP

Gama przemysłowych urządzeń do konwersji danych w ofercie JM elektronik wzbogaciła się o produkt oznaczony jako TGW-715. Urządzenie to umożliwia utworzenie z wykorzystaniem sieci Ethernet i protokołu Modbus/TCP pomostu pomiędzy rozproszonymi urządzeniami komunikującymi się poprzez interfejs RS485 z wykorzystaniem protokołu Modbus RTU, a znajdującym się w odległej lokalizacji terminalem operatora (bazującym często na aplikacjach typu SCADA), wykorzystując do tego sieć Ethernet i protokół Modbus/TCP.

 

Gateway TGW-715 obsługuje funkcję DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol)  oraz posiada wbudowany serwer WWW, co pozwala użytkownikowi  na wykorzystanie przeglądarki internetowej jako intuicyjnego interfejsu. Możliwa jest za jego pomocą zdalna modyfikacja konfiguracji oraz ustawień modułu. Dla zapewnienia ciągłości pracy w aplikacjach przemysłowych moduł TGW-715 posiada wbudowany podwójny układ Watchdog  (sprzętowy oraz  programowy).

 

TGW-715 przystosowany jest do zasilania napięciem stałym z zakresu od +12 do +48VDC lub bezpośrednio z sieci LAN z wykorzystaniem technologii PoE IEEE 802.3af. Urządzenie umożliwia pracę w szerokim zakresie temperatur od –25 do + 75 stopni Celsjusza oraz posiada fabryczne przystosowanie do montażu na szynie DIN.

www.ieiworld.pl