Nowość w ofercie Orlen Oil – Płyn chłodniczy Petrygo Force G13

ORLEN OIL poszerza swoją gamę produktów. W ofercie firmy znalazł się nowy płyn chłodniczy PETRYGO FORCE G13, który jest dobrany do samochodów Grupy Volkswagena wyprodukowanych po 2010 roku.  Może być on stosowany we wszystkich typach jednostek napędowych montowanych w samochodach osobowych i ciężarowych wyposażonych w chłodnice stalowe, aluminiowe oraz układy mieszane. 

Petrygo FORCE G13 spełnia warunki specyfikacji TL 774-J (G13), co oznacza, że rekomendowany jest do stosowania w układach chłodniczych montowanych w pojazdach grupy Volkswagen, m.in.: Audi, Seat, Skoda, Volkswagen, Porsche, Bugatti i Ducati.

Zabezpiecza silniki przed przegrzaniem, zapobiega powstawaniu osadów i kamienia, chroni przed korozją i kawitacją w ciągu 5 lat lub do 250 000 km przebiegu. Jest też bezpieczny dla elementów gumowych oraz z tworzyw sztucznych oraz ma gwarantowaną temperaturę krystalizacji, wynoszącą -35°C.

Petrygo FORCE G13 wytwarzany jest na bazie najwyższej jakości glikolu etylenowego i gliceryny oraz innowacyjnego pakietu dodatków uszlachetniających, powstałych na bazie technologii kwasów organicznych i krzemianów (Si-OAT). Nie zawiera toksycznych azotynów, fosforanów ani amin. Wolny jest również od boranów.

Petrygo to nie tylko najnowszy Petrygo FORCE G13, ale cała gama nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie płynów do chłodnic. W jej skład wchodzą cztery linie produktowe:

Petrygo Q NEW – to ekonomicznej klasy płyn do starszych samochodów

Petrygo PLUS – to płyn z szerokim zakresem aprobat: MAN 324 Typ SNF, DAF 74002, VW/Audi/Seat/Skoda TL 774-F (G12+)

Petrygo PRIME G12++ – odpowiedni do nowoczesnych układów chłodzenia. Spełnia szereg aprobat: MB-Approval 326.5, MAN 324 Typ Si-OAT, VW/Audi/Seat/Skoda TL 774-G (G12++)

Petrygo HEAVY – to płyn stosowany w układach chłodniczych pojazdów ciężarowych oraz w ciężkim sprzęcie. 

Więcej informacji na temat produktów Petrygo dostępna na www.petrygo.pl