Nowy pilnik CELMY odpowiedni do szlifowania każdej powierzchni

Polski producent elektronarzędzi firma ZEM-EN CELMA, należąca do Grupy Kapitałowej Complex, wprowadziła do swojej oferty nowe narzędzie – pilnik taśmowy EZp 125. Urządzenie, służy do szlifowania powierzchni wklęsłych i wypukłych. Wyposażone jest w elektroniczny system sterowania prędkością.

Pilnik taśmowy EZp 125 jest urządzeniem uniwersalnym. Dużym atutem dla użytkownika narzędzia jest szerokie pole zastosowania przy szlifowaniu różnych powierzchni, m.in.: drewna, metalu, płytek ceramicznych, muru, gipsu oraz tworzyw sztucznych. Z powodzeniem można go stosować np. do usuwania naddatków spawów oraz czyszczenia elementów zewnętrznych, takich jak zamki drzwi. Producent zadbał o ergonomiczną budowę narzędzia, dzięki której użytkownik będzie miał jeszcze pełniejszą kontrolę pracy oraz łatwość manewrowania narzędziem. Urządzenie zaopatrzone zostało w 13 milimetrowej szerokość pas szlifujący umożliwiający pracę w wąskich i trudnodostępnych miejscach, nadawanie kształtu, ostrzenie i usuwanie rdzy. Pilnik wyposażony jest w elektroniczny system sterowania prędkością szlifowania.

Największym atutem pilnika EZp 125 jest napęd o mocy 1010 W, co czyni go najmocniejszym tego typu urządzeniem na polskim rynku. Wysoki komfort pracy gwarantuje eksploratorowi funkcje ustawienia ramienia prowadzącego pilnik w dwóch płaszczyznach – w osi narzędzia lub prostopadle. Prowadzenie pasa szlifierskiego ustawiane jest za pomocą łatwego w obsłudze pokrętła zapewniającego utrzymanie pasa na prowadnicy i rolkach w trakcie pracy. Natomiast trwałość urządzenia zapewnia wytrzymała, aluminiowa obudowa przekładni.

W porównaniu z innymi modelami EZp 125 posiada wygodny dla użytkownika układ napędu – niewielki korpus ułożony jest wzdłuż części roboczej, dzięki czemu urządzenie może dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Pilnik umożliwia szlifowanie do maksymalnej głębokości 210 mm. Taśma ścierna stosowana w urządzeniu ma wymiary 13 x 533 mm i przesuwa się z prędkością od 8 do 19 m/s. Elektronarzędzie waży 2,5 kg przy 490 mm całkowitej długości razem z napędem, dlatego nawet niedoświadczony użytkownik nie będzie miał problemów z jego utrzymaniem.

Sugerowana cena detaliczna pilnika to 990 zł netto, co w połączeniu z wysoką jakością oraz funkcjonalnością, sprawia, że urządzenie jest atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla fachowców, jak i domowych majsterkowiczów.

www.celma.com.pl