Proste i niezawodne sondy radarowe z falowodem VEGAFLEX 80

Firma VEGA zaprezentowała nową generację falowodowych sond radarowych rodziny VAGAFLEX. Wprowadzone w nich rozwiązania sprzętowe i programowe w zestawieniu z prostym, inteligentnym układem regulacji zapewniają niezawodny pomiar poziomu materiałów sypkich i cieczy. Zaawansowane sondy plics do pomiaru poziomu i rozdziału faz cieczy są teraz bardziej wszechstronne, dzięki czemu mogą znaleźć zastosowanie w szerszym zakresie aplikacji.

Około 10 lat temu firma VEGA opracowała technologię plics pozwalającą na realizację prostych, standaryzowanych przetworników do pomiaru poziomu i ciśnienia, pozwalających ograniczyć koszty konserwacji i serwisowania przez cały okres użytkowania urządzenia. W nowej generacji przetworników VEGAFLEX 80 rozwinięto technologię plics, zwiększając niezawodność i dokładność pomiaru oraz ułatwiając ich konfigurację.

Obszar zastosowań sond VEGAFLEX 80 jest teraz szerszy niż kiedykolwiek wcześniej. Oferta obejmuje wersje z falowodem linowym, prętowym lub prętowym ekranowanym, dużym wyborem przyłączy procesowych pozwalających dostosowanie się do wymogów danej aplikacji oraz z interfejsami 4…20 mA/Hart, Profibus PA, Foundation Fieldbus i Modbus.

Inteligentny układ przetwarzania sygnałów automatycznie wykrywa zmiany parametrów procesu i dynamicznie się do nich dostosowuje. Zapewnia to niezawodną sygnalizację przepełnienia zbiorników i stabilną pracę w ekstremalnie trudnych warunkach procesowych. Wewnętrzna pamięć zainstalowana w sondzie umożliwia rejestracje wyników pomiarów i wszelkich zdarzeń występujących w trakcie pracy urządzenia. Dodatkowe algorytmy diagnostyczne i funkcje obsługi zdarzeń zgodnie z NE 107 redukują prace konserwacyjne i naprawy do minimum.

Nowe przetworniki uzyskały wszystkie niezbędne dopuszczenia, od ATEX, FM i WHG (Water Resources Law) do SIL2/3.